Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Yvon Beliën: Zagrałyśmy bardzo dobre spotkanie

Yvon Beliën: Zagrałyśmy bardzo dobre spotkanie

Liu Jo Nordmeccanica Piacenza udanie rozpoczęła swój udział w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. W czwartek podopieczne Marco Gaspariego pokonały w szczecińskiej Azoty Arenie Chemika Police 3:1. – W Szczecinie zagrałyśmy naprawdę bardzo dobre spotkanie, byłyśmy bardzo skoncentrowane, tak jak chciałyśmy. Grałyśmy solidnie chociażby w zagrywce czy w bloku – powiedziała po spotkaniu holenderska środkowa Yvon Belien.

Włoska ekipa wydaje się była stawiana w roli faworyta czwartkowego spotkania i zagrała po prostu swoją siatkówkę. Młoda reprezentantka Holandii przyznała, że nie było to łatwe spotkanie i jednocześnie chwaliła grę swojej drużyny. – W Szczecinie zagrałyśmy naprawdę bardzo dobre spotkanie, byłyśmy bardzo skoncentrowane, tak jak chciałyśmy. Grałyśmy solidnie chociażby w zagrywce czy w bloku – oceniła Yvon Beliën. Środkowa nawiązała także do trudnej sytuacji swojej ekipy w krajowej lidze, gdzie Jiu Jo Nordmeccanica Modena zajmuje aktualnie dopiero siódme miejsce. – Ten sezon nie zaczął się dla nas dobrze w Serie A, doszło nawet do zmiany na stanowisku trenera. Można powiedzieć, że zaczęliśmy wszystko od nowa – przyznała.

Po wygraniu dwóch pierwszych setów przyjezdne słabiej rozpoczęły trzecią odsłonę, w której przegrywały już różnicą nawet ośmiu punktów. Zdołały jednak wyrównać, ale ostatecznie lepsze okazały się policzanki. W czwartym secie zespół z Modeny wrócił już jednak do swojej gry i wręcz zdemolował mistrzynie Polski. – Bardzo słabo zaczęłyśmy tego seta. Przegrywałyśmy w nim 4:12, ale zdołaliśmy wyrównać. Wróciłyśmy do naszej gry. Nie wygrałyśmy co prawda tej partii, ale w czwartym secie już grałyśmy swoją dobrą siatkówkę – oceniła Belien, która zdobyła w tym spotkaniu 11 punktów. Liderkami okazały się Neriman Ozsoy z 18 oczkami na koncie i belgijska środkowa Laura Heyrman, która zapunktowała 16 razy. Bardzo dobrze jednak grę poprowadziła Francesca Ferretti, która równomiernie rozdzielała piłki swoim koleżankom.

Yvon Beliën wypowiedziała się także na temat celów swojej drużyny w tegorocznej Lidze Mistrzyń. – Naszym celem w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń jest wygrać tyle spotkań, ile będziemy w stanie. Chcemy w tych rozgrywkach grać po prostu swoje. Czuję, że jesteśmy w stanie awansować z tej grupy, w której się znalazłyśmy i zająć w niej pierwsze lub drugie miejsce. Oczywiście bardzo chcemy, by było to miejsce pierwsze i zrobimy wszystko, aby tak się stało – przyznała z nadzieją. Pokusiła się także o ocenę grupy, do której trafił jej zespół. – Oczywiście mamy w naszej grupie silne zespoły, ale jesteśmy w stanie wygrać z każdym z nich. Jest to jednak taka grupa, w której każdy może wygrać z każdym – zakończyła młoda Holenderka.