Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Yonkaira Peña: To było dobre spotkanie

Yonkaira Peña: To było dobre spotkanie

fot. Łukasz Krzywański

W miniony weekend policzanki w półfinale walki o mistrzostwo Polski pokonały w trzech setach MKS Tauron Dąbrowa Górnicza. Gospodynie wygrały stosunkowo gładko, choć w pierwszej partii musiały odrobić kilkupunktową stratę. – Dąbrowianki w pierwszym secie odrobinę zaskakiwały poziomem swojego serwisu, odrzuciły nas od siatki. Jednak chwilę później ustabilizowałyśmy przyjęcie i grało nam się łatwiej – stwierdziła po spotkaniu Isabel Yonkaira Paola Peña – dominikańska przyjmująca Chemika Police.

Broniący tytułu mistrzowskiego Chemik Police nie pozwolił ugrać dąbrowiankom nawet jednej partii. – To było dobre spotkanie. Udało nam się zaprezentować solidny poziom, dzięki czemu jesteśmy w znacznie korzystniejszej sytuacji przed meczem rewanżowym. Dąbrowianki w pierwszym secie odrobinę zaskakiwały poziomem swojego serwisu, odrzuciły nas od siatki. Jednak chwilę później ustabilizowałyśmy przyjęcie i grało nam się łatwiej – mówiła po wygranej Yonkaira Peña.Drugą parę walczącą o finał Orlen Ligi stanowią Impel Wrocław i PGE Atom Trefl Sopot. Który zespół, zdaniem Peñy, jest faworytem do awansu? – Jeśli miałabym wybierać, postawiłabym na Atom Trefl. Według mnie aktualnie prezentuje się lepiej, jest w wyższej formie – dodała Dominikanka.

W najbliższą środę Chemik rozpocznie zmagania w Pucharze Polski. W Azoty Arenie podejmie Developres SkyRes Rzeszów. – Czasami jest tak, że dobry zespół wychodzi zmierzyć się z potencjalnie słabszym i zamiast udowodnić swoją wartość, zaczyna dostosowywać się do jego poziomu. Kilkakrotnie przytrafiło mi się to w trakcie grania meczów reprezentacyjnych. Musimy wyjść z przekonaniem na parkiet, zagrać swoją siatkówkę i awansować do kolejnej rundy – przekonywała przyjmująca Chemika Police.

Hiszpańskojęzyczni ludzie zazwyczaj należą do otwartych, chętnie dzielących się swoimi emocjami. Yonkaira Peña, Dominikanka występująca w Chemiku, wydaje się być całkowitym przeciwieństwem, przynajmniej podczas rozmów z dziennikarzami. – Mikrofon mnie aż tak nie paraliżuje, ja po prostu jestem taka na co dzień. Należę do spokojnych ludzi – zakończyła Isabel Yonkaira Paola Peña.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved