Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kim Yeon-Koung: Ciężko jest utrzymać formę w takim okresie czasu

Kim Yeon-Koung: Ciężko jest utrzymać formę w takim okresie czasu

fot. Michał Szymański

– Ciężko jest utrzymać formę pozostając przez dłuższy czas w domu, staram się jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki, wciąż trenuję – powiedziała siatkarka Eczacibasi VitrA Stambuł, Kim Yeon-Koung.

Pomimo niesprzyjąjących okoliczności siatkarka Eczacibasi wciąż trenuje. – Co dwa dni chodzę na siłownię naszego klubu i śledzę program treningów siłowych, który przysłał mi nasz trener od przygotowania fizycznego Eduardo – opowiada koreańska supergwiazda. – Ponadto ćwiczę też w domu, zawsze postępując zgodnie z instrukcjami, które nam przesłał. Kiedy nie mam takiego treningu rano, budzę się trochę później gdzieś między 8-10 rano po 7-8 godzinach snu. Jem śniadanie, oglądam filmy, seriale i rozmawiam z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli mam trochę czasu, ćwiczę trochę w domu. Gotuję i oglądam coś – kontynuuje.Zawodniczka nie zamierza się poddawać, ale ma świadomość tego, że panujaca sytuacja nie jest komfortowa – Właściwie muszę przyznać, że w takich warunkach trudno jest pozostać silnym fizycznie i psychicznie. Nie myślę zbyt wiele o obecnej sytuacji, choć jest ona ciężka. Teraz utrzymuję moje ciało w gotowości do trenowania tak bardzo, jak potrafię.  Myślę, że moje ciało jest na razie w dobrej formie. Psychicznie staram się nie myśleć zbyt dużo o koronawirusie i zachować spokój – dodaje Kim Yeon-Koung. 

Przyjmująca komunikuje się z wieloma osobami, ma także swój kanał na YouTube, zaleca dużą ostrożność w tych trudnych czasach.  – Obecnie spędzam większość czasu w domu, zakupy robię w supermarkecie. Rozmawiam z większą liczbą fanów i komunikuję się z większą liczbą osób Mam kanał na YouTube, nad którym pracuję teraz więcej. Uważam, że ten okres jest bardzo trudny dla wszystkich. Pobyt w domu może być nudny i to naprawdę trudna sytuacja. Proszę wszystkich aby pozostali w domu, aby dbali o swoje  zdrowie i swoich najbliższych. Musimy się wzajemnie szanować, musimy zadbać o swoje ciało, oraz o higienę – zakończyła liderka tureckiej drużyny.

źródło: cev.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved