Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > XVII Memoriał to czas na pomaganie

XVII Memoriał to czas na pomaganie

fot. archiwum

Najlepsze drużyny na świecie, wspaniali kibice, piękny Kraków i ogromne emocje sportowe. To wszystko czeka na nas od 1 do 3 sierpnia w TAURON Arenie Kraków. Razem możemy jednak nie tylko cieszyć się sportem, lecz także nieść pomoc.

W trakcie XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera trwać będzie zbiórka, z której pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację Michała Kowalczyka. Przed rokiem zebraliśmy prawie 20 tysięcy złotych dla Miśka, małego maratończyka. Zagrajmy dla niego razem. Michałek urodził się jako wcześniak i został pozostawiony przez matkę w szpitalu. Okazało się, że ma skomplikowaną wadę serca. Chłopiec żyje z rozrusznikiem serca, ma za sobą mnóstwo zabiegów i jest w trakcie żmudnej oraz kosztownej rehabilitacji. Razem z nowymi rodzicami, którzy go adoptowali, cieszy się każdym małym sukcesem. Więcej na temat rodziny Kowalczyków i ich walki o zdrowie synka można przeczytać na ich profilu na Fecbooku (misiek – mały maratończyk). Liczymy, że przy Państwa wsparciu uda się wesprzeć rodzinę i małego Michałka. Zbiórkę prowadzić będzie Fundacja Słoneczko.Najlepsi na świecie siatkarscy kibice rok temu udowodnili także, że los bezdomnych zwierzaków nie jest im obojętny. W trakcie Memoriału Huberta Jerzego Wagnera przynieśli do TAURON Areny Kraków prawie 700 kilogramów karmy dla psiaków i kociaków w schroniskach. W tym roku znowu będzie okazja, by pomóc zwierzętom. Po raz kolejny kibicujemy nie tylko siatkarzom, lecz również bezdomnym psiakom i kociakom. Wraz z akcją Karmimy Psiaki organizujemy zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska Psie Pole w Racławicach. Tak jak ostatnio, karmę można będzie przynieść na stoisko w czasie imprezy. W tym roku istnieje również możliwość zamówienia karmy online w charytatywnym sklepie fundacyjnym, z którego 100 procent zysku przekazywane jest na pomoc zwierzakom w schroniskach.

Przypomnijmy, że XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia 2019 roku. Mecze rozgrywane będą w TAURON Arenie Kraków, a stolica Małopolski już po raz piąty będzie miastem-gospodarzem najlepszego towarzyskiego turnieju siatkarskiego świata. Obok biało-czerwonych zagrają także Brazylijczycy, Serbowie i reprezentacja Finlandii. Tuż po zakończeniu Memoriału Polacy zagrają o przepustkę do igrzysk w Tokio z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved