Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > XII Plebiscyt Strefy Siatkówki: Wilfredo Leon najlepszym polskim siatkarzem w 2019 roku

XII Plebiscyt Strefy Siatkówki: Wilfredo Leon najlepszym polskim siatkarzem w 2019 roku

fot. Aleksandra Twardowska

Po dwóch latach przerwy powrócił Plebiscyt Strefy Siatkówki. Najlepszych i najlepsze wybieraliście wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. Wyniki zostały policzone a w następnych newsach będziemy wam przedstawiać wyniki w każdej kolejnej kategorii. A tymczasem… miano najlepszego polskiego siatkarza w 2019 roku wędruje do Wilfredo Leona. Tegoroczne podium składa się wyłącznie z przyjmujących. Na kolejnych miejscach uplasowali się bowiem Bartosz Bednorz i Michał Kubiak.

 Najlepszy polski siatkarz w 2019 roku:

1. Wilfredo Leon – 34,67% głosów

Polscy kibice długo czekali aż Wilfredo Leon w końcu zadebiutuje w biało-czerwonych barwach. Stało się to w 2019 roku i od 27 lipca przyjmujący pokazuje się z jak najlepszej strony nie tylko w klubie, ale również w reprezentacji Polski. W 2019 roku Leon wraz z Perugią sięgnął po Puchar i Superpuchar Włoch oraz wicemistrzostwo tego kraju. Natomiast w biało-czerwonych barwach zdobył brązowy medal mistrzostw Europy i srebrny Pucharu Świata, w obu imprezach otrzymując nagrody najlepszego przyjmującego. Dodatkowo siatkarz cieszy się niesłabnącą sympatią kibiców siatkówki, nic więc dziwnego, że jeden z najlepszych siatkarzy na swojej pozycji na świecie wygrał XII Plebiscyt Strefy Siatkówki w tej kategorii.

2. Bartosz Bednorz – 21,03% głosów

Bardzo dobra postawa w lidze włoskiej została doceniona przez polskich kibiców. Bartosz Bednorz już poprzedni sezon w barwach zespołu z Modeny mógł uznać za udany a początek kolejnego jest dla niego jeszcze lepszy. Polak na półmetku Serie A był drugim najczęściej wyróżnianym MVP zawodnikiem (4) i zajął trzecie miejsce w rankingu najlepiej zagrywających (26 asów). Bednorz był również ważnym punktem reprezentacji, która w Chicago wywalczyła brązowe medale Ligi Narodów, otrzymując nagrodę dla najlepszego przyjmującego.

3. Michał Kubiak – 16,28% głosów

Kapitan reprezentacji Polski, który wygrywał plebiscyty w 2015 i 2016 roku, tym razem zajął trzecie miejsce. Michał Kubiak niezmiennie od kilku lat jest liderem kadry nie tylko pod względem sportowym, ale również mentalnym. Kapitan w 2019 roku poprowadził biało-czerwonych po dwa kolejne medale i kwalifikację do igrzysk olimpijskich. Kubiak bardzo dobrze radzi sobie również w lidze japońskiej – wraz z Panasonic Panthers sięgnął po mistrzostwo kraju, zostając MVP sezonu a w Klubowych Mistrzostwach Azji zdobył srebro i nagrodę dla najlepszego przyjmującego.

Kolejne miejsca w XII Plebiscycie Strefy Siatkówki zajęli:
4. Paweł Zatorski – 9,05% głosów
5. Karol Kłos – 6,21% głosów
6. Bartosz Kurek – 5,97% głosów
7. Mateusz Bieniek – 3,47% głosów
8. Maciej Muzaj – 3,32% głosów

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved