Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > XII Plebiscyt Strefy Siatkówki: Vital Heynen najlepszym trenerem pracującym w Polsce

XII Plebiscyt Strefy Siatkówki: Vital Heynen najlepszym trenerem pracującym w Polsce

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po prezentacji najlepszych zawodników i zawodniczek wybranych w XII Plebiscycie Strefy Siatkówki przyszedł czas na najlepszego trenera pracującego w Polsce. Niemal połowa głosów powędrowała do szkoleniowca reprezentacji mężczyzn – Vitala Heynena. Drugie miejsce zajął Ariel Fijoł, który pracuje z młodszymi reprezentantami naszego kraju. Podium uzupełnił zaś były trener biało-czerwonych – Stephane Antiga.

 Najlepszy trener pracujący w Polsce w 2019 roku:

1. Vital Heynen – 42,70% głosów

Charyzmatyczny i ekscentryczny trener pokazał, że drugi rok współpracy ze szkoleniowcem dla reprezentacji Polski nie musi być słabszy. Vital Heynen zdecydował się w tracie Ligi Narodów zrobić „przegląd wojsk”. Mimo dużych rotacji w składzie zespół sięgnął po brązowy medal tych rozgrywek. Najważniejsze w 2019 roku było jednak zdobycie kwalifikacji olimpijskiej i ten cel został wykonany. Po medale reprezentacja pod wodzą Heynena sięgnęła również w mistrzostwach Europy i Pucharze Świata. Początkowo nieco słabiej radził sobie klub, który trener biało-czerwonych przejął od sezonu 2019/2020. Sir Safety Perugia po kłopotach  na inaugurację poprawiła swoją grę i obecnie jest już wiceliderem Serie A. Kibice nie ukrywają sympatii do Belga, który w Plebiscycie Strefy Siatkówki zebrał niemal połowę wszystkich głosów.

2. Ariel Fijoł – 21,26% głosów

Choć drużyny prowadzone przez Ariela Fijoła nie brylują na pierwszych stronach gazet, to jego praca z młodzieżą została doceniona przez głosujących w XII Plebiscycie Strefy Siatkówki. Trener zajmuje się szkoleniem młodych adeptów siatkówki w Gdańsku (w minionym roku prowadzeni przez niego kadeci Trefla zajęli 4. miejsce w mistrzostwach Polski). Ariel Fijoł jest również trenerem reprezentacji Polski minikadetów. Biało-czerwoni w 2019 roku w mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej zajęli 3. miejsce.

3. Stephane Antiga – 10,46% głosów

Trzecim z wyróżnionych trenerów został Stephane Antiga. Francuz 2019 rok może zaliczyć do udanych. Prowadzony przez niego zespół z Warszawy był o krok od zdobycia mistrzostwa Polski, ostatecznie przegrywając w finale z ZAKSĄ. Już w trakcie sezonu wiadomo było, że klub nie przedłuży umowy ze szkoleniowcem. Długo pod znakiem zapytania stał nowy pracodawca Antigi a ostatecznie jego przejście do Developresu SkyRes Rzeszów było jedną z największych niespodzianek w okienku transferowym. Współpraca z kobietami idzie Francuzowi bardzo dobrze, rzeszowianki są wiceliderkami Ligi Siatkówki Kobiet a ich gra przyciąga kibiców do hali.

Kolejne miejsca w XII Plebiscycie Strefy Siatkówki zajęli:
4. Michal Masek        9,56%
5. Mark Lebedew       5,85%
6. Nikola Grbić          4,48%
7. Jacek Nawrocki      2,99%
8. Andrea Gardini      2,69%

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved