Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

XII Plebiscyt Strefy Siatkówki: Reprezentacja Polski siatkarzy najlepszą drużyną 2019 roku

fot. CEV

Siatkówka to sport drużynowy i w naszym Plebiscycie nie mogło zabraknąć wyboru najlepszej drużyny minionego, 2019 roku. W tej konkurencji wszystkich rywali zdystansowała reprezentacja Polski siatkarzy, która mimo trzeciego miejsca na mistrzostwach Europy nie straciła na popularności wśród kibiców i czytelników Strefy Siatkówki. Dwa kolejne miejsca na podium zajęli mistrzowie Polski. Drugie miejsce dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, trzecie dla siatkarek ŁKS-u Commercecon Łódź.

 NAJLEPSZA DRUŻYNA W POLSCE W 2019 ROKU

1. Reprezentacja Polski siatkarzy – 48,89% głosów
Na początku sezonu reprezentacyjnego były obawy czy Polacy utrzymają poziom z mistrzostw świata z 2018 roku, ale szybko zostały one rozwiane. Nie dość, że podopieczni Vitala Heynena zdobywali kolejne medale, to jeszcze robili to bardzo szerokim składem. Zaczęło się od brązu w Lidze Narodów, w której decydujących meczach grał praktycznie drugi skład, następnie był jeszcze brązowy medal mistrzostw Europy i srebro w Pucharze Świata. Najważniejsza była jednak kwalifikacja olimpijska. Nie dość, że biało-czerwoni wywalczyli ją w imponującym stylu, to jeszcze zapewnili sobie spokój na kolejne miesiące, którego Polska nie miała w okresie poprzedzającym poprzednie igrzyska olimpijskie.

2. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – 19,54% głosów
Od lat czołowa drużyna w Polsce, co potwierdziła także w 2019 roku. Najpierw pod wodzą Andrei Gardiniego sięgnęła po Puchar Polski, a następnie z pewnymi problemami, ale awansowała do finałowej rozgrywki w PlusLidze. W niej już bez większego problemu wykazała wyższość nad stołeczną drużyną, zdobywając kolejne mistrzostwo kraju w historii. Mimo że zmienił się trener oraz odeszły z drużyny dwa filary, czyli Mateusz Bieniek i Sam Deroo, to wciąż jest ona na topie. W PlusLidze w tym sezonie tylko Verva zdołała ją pokonać, ale i tak pewnie prowadzi w tabeli. W Lidze Mistrzów może nie trafiła do najbardziej wymagającej grupy, ale na razie ma na koncie trzy wygrane, co daje duże nadzieje, że tym razem powalczy w play-off.

3. ŁKS Commercecon Łódź – 13,01 % głosów
Od kilku lat ŁKS konsekwentnie i małymi kroczkami piął się w górę w hierarchii żeńskiej siatkówki. W sezonie 2018/2019 nie był faworytem do złotego medalu, a jednak pozostawił w pokonanym polu zarówno Chemika Police, jak i Developres Rzeszów, czyli zespoły, które były typowane do gry w finale. Może łódzkim klubie nie było gwiazd światowego formatu jakie były chociażby w Budowlanych, ale to właśnie zespołowość okazała się kluczem do sukcesu podopiecznych Michala Maska. Natomiast finałowe, derbowe starcia z drugim z łódzkich klubów na pewno zapadną na długo w pamięci wielu sympatyków siatkówki. Swoje zrobili także łódzcy kibice, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, aby finałowa rywalizacja w LSK w 2019 roku była prawdziwym siatkarskim świętem.

Kolejne miejsca w XII Plebiscycie Strafy Siatkówki zajęli:
4. Aluron Virtu CMC Zawiercie          – 5,96%
5. Verva/Onico Warszawa                     – 5,14%
6. Reprezentacja Polski siatkarek     – 3,65%
7. Ślepsk Malow Suwałki                        – 2,42%
8. Grupa Azoty Chemik Police             – 1,39%

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved