Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > XII Plebiscyt Strefy Siatkówki – Największe siatkarskie objawienie w Polsce w 2019 roku

XII Plebiscyt Strefy Siatkówki – Największe siatkarskie objawienie w Polsce w 2019 roku

Po dwóch latach przerwy wraca Plebiscyt Strefy Siatkówki. W tym roku wybieramy „naj” w ośmiu kategoriach, a najlepszych i najlepsze wybieracie wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. Poniżej przedstawiamy wam nominacje w kolejnej kategorii – na Największe siatkarskie objawienie w Polsce w 2019 roku. W następnych newsach będziemy przedstawiać wam kolejne kategorie. Głosować będzie można od 31 grudnia do 10 stycznia włącznie, potem opublikujemy wyniki. Poniżej przedstawiamy kandydatury, które powalczą o miano Największego siatkarskiego objawienie w Polsce w 2019 roku.KATEGORIA – Największe siatkarskie objawienie w Polsce w 2019 roku

Monika Fedusio –  już pod koniec poprzedniego sezonu młoda przyjmująca świetnie pokazała się w barwach Pałacu Bydgoszcz, którego barw broni od początku swojej kariery. Zaledwie 20-letnia zawodniczka gra bez kompleksów, a swój talent pokazuje także w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. Monika Fedusio z dorobkiem 177 oczek jest tuż za pierwszą dziesiątką najlepiej punktujących siatkarek Ligi Siatkówki Kobiet, a to pewnie jeszcze nie wszystko, co ma do zaoferowania przyjmująca.

Bartosz Filipiak – o młodym atakującym można pisać wiele. W poprzednim sezonie to on brał na swoje barki ciężar zdobywania punktów w zespole z Bydgoszczy i choć jego ekipa nie zanotowała najlepszego sezonu, to talent i warunki fizyczne młodego atakującego zostały dostrzeżone przez siatkarski świat. Nic więc dziwnego, że Filipiak znalazł się w naszym plebiscycie, bo jego talent dostrzegł również Vital Heynen, który powołał atakującego na turniej Ligi Narodów. Bombardier znalazł się również w reprezentacji na Uniwersjadę, gdzie Polacy zajęli drugie miejsce. Teraz Bartosz Filipiak bryluje w PlusLidze, będąc liderem Trefla Gdańsk.

Jan Firlej – młody rozgrywający, grając wcześniej w PlusLidze pozostawał w cieniu Pawła Zagumnego, ale już wtedy pokazywał swój potencjał. Potem Firlej zdecydował się na przenosiny do ligi belgijskiej, gdzie w poprzednim sezonie zajął z Lindemans Aalst trzecie miejsce. Od początku trwających rozgrywek Jan Firlej z wręcz rewelacyjnej strony pokazuje się jako pierwszy rozgrywający GKS-u Katowice i już w niejednym spotkaniu udowodniał, że ma „papiery na granie”.

Zuzanna Górecka – kolejna młoda, perspektywiczna siatkarka. W Lidze Siatkówki Kobiet broniła barw Legionovii Legionowo i była liderką swojego zespołu. Urodzona w 2000 roku przyjmująca swoją postawą zagwarantowała sobie kontrakt w Igor Volley Novara, gdzie u boku siatkarskich gwiazd zdobywa cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Paweł Halaba – można mówić, że utalentowany przyjmujący został odkryty na nowo. Halaba zagraniczne wojaże zakończył w lidze niemieckiej, gdzie wraz z  Hypo Tirol Alpenvolleys  zmagania zakończył z brązowym medalem, a na przestrzeni całego sezonu był jednym z liderów swojego zespołu. Teraz podobną rolę spełnia w walecznym Treflu Gdańsk. Halaba znalazł się również w reprezentacji, która sięgnęła po srebrny medal na Uniwersjadzie we Włoszech, a jego dobra postawa nie umknęła selekcjonerowi polskiej kadry.

Remigiusz Kapica – jeden z najbardziej utalentowanych siatkarzy młodego pokolenia. Atakujący był liderem reprezentacji Polski juniorów, a jego warunki fizyczne pozwalają nam myśleć, że przed nim imponująca kariera. Seniorską siatkówkę rozpoczął w barwach Indykpolu AZS-u Olsztyn, gdzie teraz ma swoje pięć minut, bowiem przez uraz Jana Hadravy, jest jedynym atakującym w zespole i już pokazał, że nie boi się odpowiedzialności, a ogranie z pewnością zaprocentuje w dłuższej perspektywie.

Mateusz Poręba – kolejny w naszym zestawieniu utalentowany junior. Środkowy bloku był jedną z ostoi kadry biało-czerwonych, a dodatkowo z wręcz rewelacyjnej strony pokazał się na początku sezonu w barwach Indykpolu AZS-u Olsztyn. Naszym zdaniem Mateusz Poręba dzięki swojemu świetnemu wyczuciu na siatce zwiastuje początek kariery młodego środkowego.

Magdalena Stysiak – młoda, perspektywiczna i ze świetnymi warunkami fizycznymi. Magdalenę Stysiak można opisać w wielu superlatywach, zasłużenie z resztą. Młoda ofensywna siatkarka udowodniła w tym roku, że świetnie odnajduje się na parkiecie pod presją. Nie bała się tego ani w klubie, ani w reprezentacji. Wraz z biało-czerwoną kadrą zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach Europy, w trakcie turnieju zapisując na swoim koncie 106 punktów. Dobra postawa młodej siatkarki zaowocowała transferem do Serie A, a w wymagających rozgrywkach Magdalena Stysiak zajmuje 10. miejsce wśród najlepiej punktujących zawodniczek, z dorobkiem 167 punktów w lidze.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved