Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > XII Plebiscyt Strefy Siatkówki – Najlepszy trener pracujący w Polsce w 2019 roku

XII Plebiscyt Strefy Siatkówki – Najlepszy trener pracujący w Polsce w 2019 roku

Po dwóch latach przerwy wraca Plebiscyt Strefy Siatkówki. W tym roku wybieramy „naj” w ośmiu kategoriach, a najlepszych i najlepsze wybieracie wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. Poniżej przedstawiamy wam nominacje w kolejnej kategorii – na Najlepszego trenera pracującego w Polsce w 2019 roku. W następnych newsach będziemy przedstawiać wam kolejne kategorie. Głosować będzie można od 31 grudnia do 10 stycznia włącznie, potem opublikujemy wyniki. Poniżej przedstawiamy kandydatury, które powalczą o miano Najlepszego trenera pracującego  w Polsce w 2019 roku.

 KATEGORIA  – Najlepszy trener pracujący w Polsce w 2019 roku

 

Stephane Antiga – francuskiemu szkoleniowcowi od lat mieszkającemu w Polsce mijający rok przyniósł sukcesy, ale także i zmiany. Prowadząc klub z Warszawy wtedy jeszcze pod nazwą Onico zdobył srebrny medal mistrzostw Polski. W turnieju finałowym Pucharu Polski warszawianie udział skończyli na półfinale. Po tym sezonie Antiga rozstał się z klubem i po latach trenowania męskich drużyn zdecydował się poprowadzić zespół kobiecy. Wybór padł na Developres SkyRes Rzeszów. Rok 2019 klub prowadzony przez Antigę zakończył na pozycji wicelidera LSK, przeszedł także pierwszą rundę pucharu CEV.

Ariel Fijoł – trener ten specjalizuje się w pracy z młodzieżą. Siatkarska Polska szerzej poznała szkoleniowca podczas rozgrywanych w Bułgarii mistrzostw Europy minikadetów. Jego młodzi podopieczni sięgnęli w tym turnieju po brąz ulegając co prawda w półfinale gospodarzom, ale w spotkaniu o trzecie miejsce okazali się lepsi od Czechów.

Andrea Gardini – Włoch ma za sobą udany rok, jako opiekun ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jego podopieczni zdobyli zarówno Puchar Polski, jak i mistrzostwo kraju. W finale pucharowym słabszy okazał się Jastrzębski Węgiel, zaś w Pluslidze Onico Warszawa. Po sezonie 2018/2019 postanowił on jednak rozstać się z klubem, który prowadził z sukcesami od roku 2017. Gardini zdecydował się na powrót do ojczyzny i objął Gas Sales Piacenza. Obecnie jego zespół zajmuje 10. lokatę w tabeli Serie A.

Nikola Grbić – dla tego szkoleniowca był to bogaty w wydarzenia rok. W Serie A prowadzona przez niego Calzedonia Verona zakończyła rozgrywki Serie A na 1/4 finału. Jako szkoleniowcowi reprezentacji Serbii nie udało mu się wywalczyć awansu olimpijskiego, co poskutkowało utratą posady. Rok zakończył się dla Grbica jednak bardzo dobrze, objął on posadę szkoleniowca ZAKSY i jak na razie jego klub jest liderem Plusligi. ZAKSA dobrze zaczęła także rozgrywki Ligi Mistrzów.

Vital Heynen – przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu reprezentacyjnego mówiło się o tym, że drugi rok pracy szkoleniowca kadry Polski jest słabszy, przypominając wydarzenia z przeszłości. Vital Heynen zaprzeczył jednak wszystkiemu. Zaczęło się od Ligi Narodów, gdzie grając młodym składem zdobył z biało-czerwonymi brąz. Potem Polacy dość pewnie wywalczyli kwalifikację olimpijską, co było priorytetem. Do tego doszły także brąz mistrzostw Europy i srebro Pucharu Świata. Belg prowadzi także Sir Safety Perugia, gdzie po początkowych kłopotach na razie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, jego podopieczni są wiceliderem Serie A.

Mark Lebedew – drużyna z Zawiercia bez dwóch zdań okazała się rewelacją sezonu 2018/2019 w PlusLidze. Zajęła ona czwarte miejsce i tym samym zapewniła sobie historyczny udział w europejskich pucharach, duża w tym zasługa na pewno australijskiego trenera. Obecnie zawiercianom nie wiedzie się tak dobrze, na półmetku fazy zasadniczej zajmują siódmą pozycję.

Michal Masek – słowacki szkoleniowiec w sezonie 2018/2019 prowadził ŁKS Comerceccon Łódź. Sezon okazał się bardzo udany, bowiem łodzianki po wygranych derbach z Grot Budowlanymi w finale LSK zdobyły tytuł mistrzyń Polski. Rozgrywki Pucharu Polski zaś łodzianki zakończyły na półfinale. Po sezonie Masek rozstał się z ŁKS-em i obecnie jest szkoleniowcem PAOK Saloniki, obecnie jego zespół zajmuje 5. miejsce w tabeli ligi greckiej.

Jacek Nawrocki – żeńska reprezentacja Polski ma za sobą sportowo najlepszy sezon od lat. Podopieczne Jacka Nawrockiego awansowały do Final Six Ligi Narodów, zajęły czwarte miejsce na mistrzostwach Europy. Na pewno spory w tym udział ma szkoleniowiec biało-czerwonych. Końcówka roku przyniosła jednak informację o konflikcie na linii trener-zawodniczki. Jacek Nawrocki odbył mnóstwo rozmów z zawodniczkami i w efekcie wszystkie powołane zawodniczki stawiły się na zgrupowanie przed styczniowym turniejem kwalifikacyjnym.

 

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved