Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > XII Plebiscyt Strefy Siatkówki – Najlepszy polski siatkarz w 2019 roku

XII Plebiscyt Strefy Siatkówki – Najlepszy polski siatkarz w 2019 roku

Po dwóch latach przerwy wraca Plebiscyt Strefy Siatkówki. W tym roku wybieramy „naj” w ośmiu kategoriach, a najlepszych i najlepsze wybieracie wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. Poniżej przedstawiamy wam nominacje w pierwszej kategorii – na Najlepszego polskiego siatkarza w 2019 roku. W kolejnych newsach będziemy przedstawiać wam kolejne kategorie. Głosować będzie można od 31 grudnia do 10 stycznia włącznie, potem opublikujemy wyniki. Poniżej przedstawiamy kandydatury, które powalczą o miano Najlepszego polskiego siatkarza w 2019 roku.

  

KATEGORIA –Najlepszy polski siatkarz w 2019 roku 

Mateusz Bieniek – po udanym sezonie 2018/2019, kiedy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zdobył wszystko, co było możliwe w rodzimych rozgrywkach zanotował równie udany sezon reprezentacyjny. Od kilku sezonów pewny punkt każdej drużyny, nie osiadł na laurach wciąż doskonaląc swoje umiejętności indywidualne (w mistrzowskim sezonie ZAKSY był najlepiej zagrywającym swojego zespołu, zajmując równie wysokie miejsce w klasyfikacji blokujących). Po zwieńczonym sukcesami sezonie w Polsce Mateusz Bieniek znalazł się na liście życzeń wielu czołowych klubów europejskich, wybrał jednak propozycję mistrza Italii i triumfatora Ligi Mistrzów, obecnie ze swoim nowym klubem zajmuje pozycję lidera włoskiej Serie A.

Bartosz Bednorz – debiutancki sezon we Włoszech (2018/2019) był wyjątkowo udany dla polskiego przyjmującego. Bednorz dość szybko wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie Modeny, a jego dobra gra została zauważona i doceniona, czego potwierdzeniem były kolejne statuetki MVP. Również w obecnym sezonie Polak jest jednym z liderów Modeny, dotrzymując kroku gwieździe włoskiej siatkówki (Ivan Zaytsev – przyp.red). Dobra dyspozycja Bednorza w Italii zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski.

Karol Kłos – od lat imponujący regularnością, pewny punkt swojego zespołu, znajdujący miejsce w czołówce ligowych rankingów na najlepiej blokujących zawodników. Mimo że jego zespół tym razem znalazł się poza podium PlusLigi Karol Kłos nie zawiódł. Dobra gra zawodnika miała potwierdzenie również w meczach reprezentacji Polski.

Michał Kubiak – sportowy i mentalny lider reprezentacji Polski, zawodnik, o którym bez wątpienia można powiedzieć, że zostawia serce na boisku. Dla Michała Kubiaka nie ma przegranych akcji, w trudnych chwilach bez zawahania bierze ciężar gry na siebie. Jako kapitan poprowadził biało-czerwonych po kolejne medale (brąz mistrzostw Europy i srebro Pucharu Świata). Z Kubiakiem na czele reprezentacja Polski wywalczyła przepustkę do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Bartosz Kurek – mimo dobrych występów w barwach warszawskiego Onico Bartosz Kurek z powodów zdrowotnych nie mógł wspomóc swojej drużyny w walce o najwyższe cele. Polski atakujący wykazał się jednak niemałą wolą walki, wracając do gry jeszcze w tym sezonie reprezentacyjnym i był to powrót w znakomitym stylu. Już zmagania Pucharu Świata pokazały, że powrót do wysokiej formy reprezentanta Polski jest tylko kwestią czasu. Zadowoleni z pozyskania Polaka mogą być włodarze włoskiej Monzy, Kurek w Italii radzi sobie znakomicie, a wyróżnienia MVP czy zdobycze punktowe w granicach 30 oczek podczas meczu są w przypadku Polaka regularnością.

Wilfredo Leon – jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, w swoich szeregach chciałaby mieć go każda reprezentacja, jednak on wybrał grę w barwach biało-czerwonych. Rok 2019 był długowyczekiwanym debiutem Wilfredo Leona w reprezentacji Polski. Z biało-czerwonymi Leon osiągnął stawiane cele, a potwierdzeniem jego dobrej gry jest m.in. wyróżnienie indywidualne dla najlepszego przyjmującego w Pucharze Świata. Również w rozgrywkach ligowych reprezentant Polski błyszczy, regularnie zdobywając wyróżnienia MVP.

Maciej Muzaj – dołączając w końcówce sezonu do zespołu z Warszawy ze stołecznymi zdobył tytuł wicemistrza kraju. Również sezon reprezentacyjny był udany w wykonaniu atakującego, który z biało-czerwonymi sięgał po medale Ligi Narodów i mistrzostw Europy, wykorzystując otrzymane szanse. Po udanym sezonie w Polsce Muzaj postanowił spróbować swoich sił za granicą, debiutancki sezon atakującego w Rosji już można zaliczyć do udanych, dość szybko Muzaj wyrósł do roli lidera swojego zespołu.

Paweł Zatorski – od kilku lat numer jeden w reprezentacji Polski i klubie. Rok 2019 to niezmiennie dobra dyspozycja Pawła Zatorskiego. Zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z każdym kolejnym sezonem potwierdza, że nie przypadkiem jest zaliczany do czołówki zawodników grających na pozycji libero na świecie. Ten sezon był równie udany dla Pawła Zatorskiego, z ZAKSĄ sięgnął po mistrzostwo Polski, Puchar i Superpuchar Polski, z reprezentacją Polski dwukrotnie sięgając na podium (mistrzostw Europy i Pucharu Świata), realizując cel numer jeden, czyli awans do igrzysk olimpijskich.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved