Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > XII Plebiscyt Strefy Siatkówki – Najlepsza siatkarka zagraniczna grająca w Polsce w 2019 roku

XII Plebiscyt Strefy Siatkówki – Najlepsza siatkarka zagraniczna grająca w Polsce w 2019 roku

Po dwóch latach przerwy wraca Plebiscyt Strefy Siatkówki. W tym roku wybieramy „naj” w ośmiu kategoriach, a najlepszych i najlepsze wybieracie wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. Poniżej przedstawiamy wam nominacje w kolejnej kategorii – na Najlepszą siatkarkę zagraniczną grającą w Polsce w 2019 roku. W kolejnych newsach będziemy przedstawiać wam kolejne kategorie. Głosować będzie można od 31 grudnia do 10 stycznia włącznie, potem opublikujemy wyniki. Poniżej przedstawiamy kandydatury, które powalczą o miano Najlepszegoj siatkarki zagranicznej grającej w Polsce w 2019 roku.

  

KATEGORIA: Najlepsza siatkarka zagraniczna grająca w Polsce w 2019 roku

Regiane Bidias (ŁKS Commercecon Łódź) – Brazylijka na początku swojego drugiego sezonu w Polsce nie prezentowała się najlepiej, ale miała pewne miejsce w składzie i pełne zaufanie trenera Maska. Odwdzięczyła się poprowadzeniem zespołu do mistrzostwa Polski, będąc podporą w przyjęciu i ataku łódzkiego klubu, dla którego zdobyła najwięcej punktów. Więcej oczek w minionym sezonie zdobyły jedynie atakujące Budowlanych i Developresu.

Jelena Blagojević (Developres SkyRes Rzeszów) – złota medalistka mistrzostw Europy jest również kapitanem i liderką rzeszowskiego klubu. Wielokrotnie prowadziła swój zespół do walki na najwyższym poziomie. W 2019 roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski i zagrała w finale Pucharu Polski. Serbska przyjmująca ma również w tym roku za sobą udane występy w europejskich pucharach. W Pucharze CEV rzeszowianki pokonały zespół z Miluzy i awansowały do kolejnej rundy.

Jovana Brakocević-Canizan (Grot Budowlani Łódź) – kiedy przychodziła do łódzkiego klubu, nie brakowało głosów, że jej forma i stan zdrowia pozostawiają wiele do życzenia, a z wielkiej siatkarki pozostało tylko nazwisko. Serbka najpierw zamknęła wszystkim usta, a później bijąc kolejne rekordy punktowe sprawiła, że owe usta pootwierały się ze zdziwienia na nowo. Wiele meczów w zeszłym sezonie (w tym decydujących o mistrzostwie) wyglądało jak pojedynek: Brakocević – zespół przeciwny.

Bianka Busa (Chemik Police) – serbska mistrzyni Europy zasłużyła na wyróżnienie nie tylko za grę w reprezentacji. Była najlepiej przyjmującą zawodniczką w lidze, nie grającą na pozycji libero, a jednocześnie zdobyła najwięcej punktów dla Chemika ze wszystkich zawodniczek. Została również wyróżniona nagrodą dla najlepszej przyjmującej turnieju finałowego Pucharu Polski.

Ljubica Kecman (Energa MKS Kalisz) – w Kaliszu nazywana jest El Capitano i jest jednym z filarów MKS-u. W 2019 roku udanie występowała na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet, prowadząc beniaminka do siódmego miejsca na koniec sezonu. Od listopada leczy kontuzję, ale wszyscy w klubie czekają z niecierpliwością na jej powrót do zdrowia, przyznając, że była zdecydowaną liderką tego zespołu.

Katarina Lazović (ŁKS Commercecon Łódź) – przed Serbką w zespole mistrzyń Polski postawiono trudne zadanie zastąpienia doświadczonej Brazylijki na pozycji przyjmującej. Młoda siatkarka wywiązuje się z tego nieźle, będąc najlepiej punktująca siatkarką w ŁKS-ie. Toczy również ze swoim klubem udane boje w Lidze Mistrzyń. We wrześniu na jej szyi zawisł złoty medal mistrzostw Europy.

Chiaka Ogbogu (Chemik Police) – była bardzo pewnym punktem Chemika w ubiegłym sezonie. Świetnie spisywała się zarówno w bloku, jak i ataku. Również na zagrywce była niebezpieczna dla rywalek. Była najczęściej wybieraną MVP w zespole z Polic, a wśród zagranicznych zawodniczek w naszej lidze, jedynie atakująca Budowlanych Łódź zgarnęła więcej statuetek.

Gyselle Silva (Chemik Police) – od obecnego sezonu Kubanka sprawdza wytrzymałość parkietów ligowych lepiej niż komisje licencyjne. Wielu zastanawiało się, czy atakującej uda się zaaklimatyzować w Polsce, ale wygląda na to, że wraz ze swoją rodaczką w klubie czują się świetnie. Silva od czasu debiutu w Chemiku nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Ma na swoim koncie trzynaście zwycięstw ligowych, superpuchar oraz odprawienie Galatasaray w Pucharze CEV.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved