Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > XII Plebiscyt Strefy Siatkówki – Najlepsza polska siatkarka w 2019 roku

XII Plebiscyt Strefy Siatkówki – Najlepsza polska siatkarka w 2019 roku

Po dwóch latach przerwy wraca Plebiscyt Strefy Siatkówki. W tym roku wybieramy „naj” w ośmiu kategoriach, a najlepszych i najlepsze wybieracie wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. Poniżej przedstawiamy wam nominacje w pierwszej kategorii – na Najlepszą polską siatkarkę w 2019 roku. W kolejnych newsach będziemy przedstawiać wam kolejne kategorie. Głosować będzie można od 31 grudnia do 10 stycznia włącznie, potem opublikujemy wyniki. Poniżej przedstawiamy kandydatury, które powalczą o miano Najlepszej polskiej siatkarki w 2019 roku.

  

KATEGORIA –Najlepsza polska siatkarka w 2019 roku

Klaudia Alagierska – środkowa ŁKS-u Commercecon Łódź miała ogromny wkład w zdobycie mistrzowskiego tytułu przez swój klub pod koniec kwietnia. Przebojem też wywalczyła sobie miejsce w reprezentacji kobiet i teraz trudno już sobie wyobrazić biało-czerwone bez niej na środku bloku. Ma dopiero 23 lata, przed nią cała kariera, a już jest jedną z najlepszych polskich środkowych z ogromny wyczuciem w bloku i coraz lepszym atakiem.

Agnieszka Kąkolewska – to również środkowa reprezentacji Polski, która 2019 rok spędziła we włoskiej Serie A. Końcówkę minionego sezonu w Pomi Casalmaggiore, obecnie w Savino Del Bene Scandicci. Kapitan polskiej reprezentacji, która zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach Europy. Jej zdecydowanie najmocniejszą stroną jest blok, a nie zawsze standardowe ataki często znajdują drogę do boiska rywalek.

Paulina Maj-Erwardt – libero ostatnio BKS-u Bielsko-Biała, obecnie Chemika Police. Po urlopie macierzyńskim wróciła do profesjonalnej siatkówki i szybko wskoczyła na bardzo wysoki poziom, jaki prezentowała przed przerwą. Świetna w obronie, ostoja defensywy zespołu, imponuje doświadczeniem i spokojem. Jedna z dwóch libero reprezentacji Polski w 2019 roku, jednak nie znalazła uznania trenera Nawrockiego przy powołaniach na turniej kwalifikacyjny do IO, który odbędzie się w Apeldoorn.

Malwina Smarzek-Godek – trudno bez tej zawodniczki wyobrazić sobie reprezentację Polski. To na niej spoczywa głównie obowiązek zdobywania punktów, a często atakuje kilkanaście razy w każdym secie. Cały 2019 rok spędziła we włoskim Zanetti Bergamo, gdzie wywalczyła sobie miejsce w pierwszej szóstce i obecnie jest podstawową atakującą. Jeszcze nie wszystkie mecze potrafi rozgrywać na najwyższym poziomie, czasem gra nierówno, ale gdy już złapie formę, jest jedną z najlepszych atakujących w Europie.

Maria Stenzel – młoda libero Budowlanych Łódź w 2019 roku wraz ze swoim klubowym zespołem świętowała wicemistrzostw Polski. Przebojem wdarła się również do reprezentacji kraju, gdzie szybko stałą się podstawową przyjmującą. Również w Lidze Siatkówki Kobiet jej statystyki przyjęcia są imponujące. Musi jeszcze trochę pracować nad obroną, jednak mimo młodego wieku to ona ma szansę być podstawową libero w kadrze, która pojedzie do Apeldoorn.

Magdalena Stysiak – bohaterka głośnej zmiany barw klubowych na początku roku (z Chemika Police do Budowlanych Łódź) ostatecznie została wicemistrzynią Polski. Przeniosła się do Włoch, a wielu wróżyło jej sezon na ławce rezerwowych zespołu ze Scandicci. Tymczasem młoda siatkarka przebojem wdarła się do pierwszej szóstki i w kilku meczach włoskiej Serie A imponowała formą. Coraz pewniej czuje się również w reprezentacji Polski, gdzie ustawiana jest na lewym skrzydle.

Joanna Wołosz – jedna z najlepszych polskich rozgrywających w historii, obecnie z pewnością najlepsza polska rozgrywająca. W 2019 roku świętowała z włoskim Imoco Volley Conegliano mistrzostwo kraju oraz drugie miejsce w Lidze Mistrzyń. Podstawowa rozgrywająca reprezentacji Polski, jej mózg i momentami też dusza, coraz więcej od niej zależy. Skrzydłowe i środkowe grając z nią nabierają pewności siebie, jedna z niewielu rozgrywających, która sposobem dolnym klęcząc przy siatce potrafi wystawić podwójną krótką.

Marta Wójcik – chociaż wielu rok temu skazywało ją już na emeryturę, postanowiła udowodnić, że nie jest z nią najgorzej i stać ją na wiele. W sezonie ligowym poprowadziła zespół ŁKS-u Commercecon Łódź do mistrzostwa Polski, a wielu obserwatorów nie mogło się nadziwić i nachwalić jak gra. Zaowocowało to powołaniem do reprezentacji Polski, niestety, z powodów zdrowotnych musiała zawiesić swoją sportową karierę. Jednak te kilka miesięcy gry w barwach ŁKS-u na początku roku upoważnia ją, by znaleźć się w gronie nominowanych.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved