Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > XII Plebiscyt Strefy Siatkówki: Malwina Smarzek-Godek najlepszą polską siatkarką w 2019 roku

XII Plebiscyt Strefy Siatkówki: Malwina Smarzek-Godek najlepszą polską siatkarką w 2019 roku

fot. Michał Szymański

Wczoraj poznaliśmy najlepszego polskiego siatkarza, wybranego przez czytelników w XII Plebiscycie Strefy Siatkówki. Dziś przyszła kolej na panie. Zwyciężczyni zebrała ponad jedną trzecią głosów, a podium potwierdziło, że bezdyskusyjnie najlepszą ligą świata jest Serie A, bowiem zawodniczki z trzech pierwszych miejsc na co dzień występują właśnie w lidze włoskiej. Miano najlepszej siatkarki w 2019 roku wędruje do Malwiny Smarzek-Godek, która wyprzedziła swoje koleżanki z kadry – Joannę Wołosz i Magdalenę Stysiak. 



Najlepsza polska siatkarka w 2019 roku:

1. Malwina Smarzek-Godek – 39,27% głosów

Etatowa armata reprezentacji Polski oraz Zanetti Bergamo ma za sobą udany sezon we Włoszech, a także jest jedną z głównych autorek nadzwyczaj dobrych wyników kadry w minionym sezonie reprezentacyjnym, na czele z czwartym miejscem na mistrzostwach Europy. Dzisiaj już raczej nikt nie wyobraża sobie drużyny Jacka Nawrockiego bez Malwiny. Jest nie do zastąpienia również w klubie, gdzie jest podstawową zawodniczką, a w całej lidze jest na trzecim miejscu pod względem dorobku punktowego.

2. Joanna Wołosz-  23,25% głosów

Joanna Wołosz jest przez niemal wszystkich uznawana za jedną z najlepszych rozgrywających na świecie. W 2019 roku na swoim koncie zapisała mistrzostwo Włoch, Superpuchar Włoch, złoty medal Klubowych Mistrzostw Świata oraz srebro Ligi Mistrzów. Wraz z reprezentacją zaliczyła świetny sezon kadrowy, zwieńczony meczem o brązowy medal mistrzostw Europy. W swoim klubie pełni również funkcję kapitana zespołu, a jej cechy przywódcze pozwalają mieć nadzieję, że nasza reprezentacja ma dobrego sternika na wiele lat.

3. Magdalena Stysiak – 14,37% głosów

Młoda siatkarka przebojem wdarła się na światowe parkiety. W 2019 roku zawiesiła sobie na szyi srebro mistrzostw Polski, zdobyte z Budowlanymi Łódź. Po sezonie przeniosła się do włoskiego Savino Del Bene Scandicci, gdzie przebiła się do pierwszej szóstki. Łączy grę w klubie na pozycji atakującej z rolą przyjmującej reprezentacji Polski, co nie jest zadaniem łatwym, ale Magda z każdym występem przekonuje nas, że jest to do pogodzenia, a ona jest z pewnością przyszłością polskiej siatkówki.

Kolejne miejsca w XII Plebiscycie Strefy Siatkówki zajęły:
4. Klaudia Alagierska 13,19%
5. Marta Wójcik 4,52%
6. Maria Stenzel 2,77%
7. Paulina Maj-Erwardt 1,59%
8. Agnieszka Kąkolewska 1,03%

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved