Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > XII Plebiscyt Strefy Siatkówki: Jovana Brakočević najlepszą zagraniczną siatkarką grającą w Polsce w 2019 roku

XII Plebiscyt Strefy Siatkówki: Jovana Brakočević najlepszą zagraniczną siatkarką grającą w Polsce w 2019 roku

fot. Łukasz Krzywański

Pora zaprezentować wyniki kolejnej kategorii XII Plebiscytu Strefy Siatkówki. Znamy już najlepszych siatkarzy polskich i zagranicznych grających w Polsce w 2019, znamy również najlepszą polską siatkarkę. Dziś kolej na najlepszą zagraniczną siatkarkę grającą w Polsce w ubiegłym roku. Walka o zwycięstwo była wewnętrznym, serbskim pojedynkiem. O prymat do końca walczyły – maszyna do zdobywania punktów naprzeciw charyzmatycznej przywódczyni. Ostatecznie lepsza okazała się bombardierka wicemistrzyń Polski Jovana Brakočević-Canzian, która zdobyła niecałe 4% więcej głosów od swojej rodaczki Jeleny Blagojević.Najlepsza siatkarka zagraniczna grająca w Polsce w 2019 roku

1.  Jovana Brakočević-Canzian (Grot Budowlani Łódź) – 30,23% głosów

Zbrojne ramię wicemistrzyń Polski, a w zasadzie cała dywizja pancerna w jednym. Transfer Jovany Brakočević-Canzian do Budowlanych Łódź przed ubiegłym  sezonem był z pewnością bombą, jakiej w żeńskiej lidze nie widzieliśmy od dawna. Nie było pewne w jakiej formie i stanie zdrowotnym Serbka przychodzi do naszej ligi, a mówiono nawet że to będzie tylko cień wielkiej siatkarki. Cóż… okazało się, że Jovana niemal w pojedynkę potrafiła wygrywać mecze, a jej udział w zdobyciu srebrnego medalu przez Budowlanych jest nie do przecenienia. Wielka szkoda, że w kolejnym sezonie nie oglądamy serbskiej atakującej na naszych parkietach, ale nikogo nie dziwi, że po takiej grze w Lidze Siatkówki Kobiet upomniały się o nią triumfatorki Ligi Mistrzyń z Novary.

2. Jelena Blagojević (Developres SkyRes Rzeszów – 26,70% głosów

Serbska przyjmująca to najlepszy przykład na to, że statystyki nie oddają pełnej wartości zawodniczek. W czołowych piątkach rankingów po ubiegłym sezonie próżno szukać popularnej Blago. Nie ma jej również w ścisłych czołówkach obecnych rozgrywek. Nikt jednak nie prowadzi statystyk wpływu kapitana na drużynę, a charyzma i przywództwo na boisku są bezcennymi cechami siatkarki Developresu. Jelena poprowadziła swój zespół do brązowego medalu mistrzostw Polski, a w tym sezonie pod jej wodzą na parkiecie rzeszowianki są wiceliderem i jednym z kandydatów do tytułu. Serbka zdobyła również z kadrą złoty medal mistrzostw, a także kwalifikację olimpijską, wywalczoną w ciężkim boju przeciwko polskiej reprezentacji.

3. Regiane Bidias – 12,13% głosów

Kiedy przychodziła do ŁKS-u Commercecon Łódź, złośliwi mówili że nie może to być dobry nabytek, bo nawet nie mogą odnaleźć jej w internecie. Regis odnalazła się jednak na boisku i w 2019 roku została mistrzynią Polski. Niezwykła pracowitość Brazylijki sprawiła, że mimo problemów z kontuzjami, w najważniejszych momentach potrafiła brać na siebie odpowiedzialność i stanowić o sile łódzkiego zespołu. Przyjmująca ŁKS-u była trzecia w rankingu punktujących zeszłego sezonu, w którym ustąpiła miejsca tylko nominalnym atakującym z Budowlanych i DevelopResu. Po zdobyciu złotego medalu w Polsce, Bidias otrzymała ofertę z Serie A i dziś broni barw zespołu z Perugii.

Kolejne miejsca w XII Plebiscycie Strefy Siatkówki zajęły:
4. Katarina Lazović 8,68%
5. Bianka Busa 8,20%
6. Gyselle Silva 7,43%
7. Chiaka Ogbogu 4,64%
8. Ljubica Kecman 1,90%

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved