Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > XII Plebiscyt Strefy Siatkówki: Benjamin Toniutti najlepszym siatkarzem grającym w Polsce w 2019 roku

XII Plebiscyt Strefy Siatkówki: Benjamin Toniutti najlepszym siatkarzem grającym w Polsce w 2019 roku

fot. Łukasz Krzywański

Poznaliśmy już najlepszego siatkarza i najlepszą siatkarkę wybranych przez czytelników w XII Plebiscycie Strefy Siatkówki. Teraz przyszła kolej na najlepszego siatkarza zagranicznego grającego w Polsce. Zwycięzca pozostawił konkurencję daleko w tyle, zdobywając prawie 50% waszych głosów. Najlepszy zagraniczny siatkarz grający w Polsce jest bez wątpienia ostoją swojej drużyny i to on w głównej mierze przyczynił się do sukcesów w poprzednim sezonie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Miano najlepszego zagranicznego siatkarza grającego w Polsce w 2019 roku wędruje do Benjamina Toniuttiego. Na podium znaleźli się także Milad Ebadipour oraz Sam Deroo.
 
 Najlepszy siatkarz zagraniczny grający w Polsce w 2019 roku

 

1. Benjamin Toniutti (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) – 47,26% głosów

Mózg, serce i ważna część kręgosłupa Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Francuski rozgrywający nie ma problemów z dyrygowaniem grą swojej drużyny, z którą w poprzednim sezonie najpierw wywalczył Puchar Polski, a następnie jego zespół powrócił na tron PlusLigi. To on potrafi nie tylko gubić blok, odnajdywać lidera wśród kolegów, ale jak trzeba posłać trudną zagrywkę i jak trzeba – zablokować. Jeden z najlepszych rozgrywających na świecie na dłużej zadomowił się w PlusLidze i ostatnio przedłużył kontrakt z ZAKSĄ.

2. Milad Ebadipour (PGE Skra Bełchatów) – 9,90% głosów

Jako pierwszy Irańczyk, który przetarł szlaki kolegom z reprezentacji w PlusLidze. Barw PGE Skry Bełchatów broni już kolejny sezon i znów jest jedną z jaśniejszych postaci swojego zespołu, nie zawodząc w zdobywaniu punktów. Przyjmującemu nie brakuje charakteru, co pozwalało i pozwala odwracać losy rywalizacji na parkietach PlusLigi, a ostatnio awansował ze swoją kadrą na igrzyska olimpijskie.

3. Sam Deroo (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) – 9.74% głosów

Sam Deroo, podobnie jak i Benjamin Toniutti w 2019 roku mogli cieszyć się z wywalczenia zarówno Pucharu Polski, jak i powrotu na tron PlusLigi. Belgijski przyjmujący bez wątpienia, kiedy występował w drużynie z Opolszczyzny, był liderem swojego zespołu. Teraz Sam Deroo bryluje na parkietach ligi rosyjskiej, ale w Kędzierzynie-Koźlu z pewnością na długo zostanie zapamiętamy, podobnie jak i w całej Polsce.

Kolejne miejsca w XII Plebiscycie Strefy Siatkówki zajęli:
4. Michal Masny 8,78%
5. Jan Hadrava 7,50%
6. Antoine Brizard 6,92%
7. Tachiro Koga 5,59%J
8. Julien Lyneel 4,31%

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved