Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

XII Plebiscyt Strefy Siatkówki: Magdalena Stysiak największym siatkarskim objawieniem w 2019 roku

fot. Łukasz Krzywański

Pora poznać wyniki kolejnej kategorii XII Plebiscytu Strefy Siatkówki. Znamy już najlepszych siatkarzy polskich i zagranicznych grających w Polsce w 2019, znamy również najlepszą polską i zagraniczną siatkarkę, które mogliśmy oglądać w minionym roku na polskich parkietach. Przyszła pora na największe siatkarskie objawienie w 2019 w naszym kraju. W tej kategorii od początku prym wiodła jedna osoba, która zabłysnęła talentem i formą nie tylko ostatnio w turnieju kwalifikacyjnym w Apeldoorn, ale przez cały rok brylowała w grze nie tylko w LSK. Jej postawa została dostrzeżona w Serie A, gdzie gra obecnie. Mowa oczywiście o Magdalenie Stysiak, która zebrała blisko połowę głosów czytelników Strefy Siatkówki. Drugie miejsce zajął Paweł Halaba, a na trzecim znalazł się Bartosz Filipiak.

 Największe siatkarskie objawienie w 2019 roku w Polsce:

1. Magdalena Stysiak – 49,30% głosów

Młoda, perspektywiczna i ze świetnymi warunkami fizycznymi. Magdalenę Stysiak można opisać w wielu superlatywach, zasłużenie z resztą. Młoda ofensywna siatkarka udowodniła w tym roku, że świetnie odnajduje się na parkiecie pod presją. Nie bała się tego ani w klubie, ani w reprezentacji. Wraz z biało-czerwoną kadrą zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach Europy, w trakcie turnieju zapisując na swoim koncie 106 punktów. Dobra postawa młodej siatkarki zaowocowała transferem do Serie A, a w wymagających rozgrywkach Magdalena Stysiak zajmuje 10. miejsce wśród najlepiej punktujących zawodniczek, z dorobkiem 167 punktów w lidze. Trzeba zauważyć, że zawodniczka ma dopiero co skończone 19 lat. Nie bez przyczyny wygrała więc w tej kategorii Plebiscytu Strefy Siatkówki.

2. Paweł Halaba  – 17,33% głosów

Można mówić, że utalentowany przyjmujący został odkryty na nowo. Halaba zagraniczne wojaże zakończył w lidze niemieckiej, gdzie wraz z  Hypo Tirol Alpenvolleys  zmagania zakończył z brązowym medalem, a na przestrzeni całego sezonu był jednym z liderów swojego zespołu. Teraz podobną rolę spełnia w walecznym Treflu Gdańsk. Halaba znalazł się również w reprezentacji, która sięgnęła po srebrny medal na Uniwersjadzie we Włoszech, a jego dobra postawa nie umknęła selekcjonerowi polskiej kadry.

3. Bartosz Filipiak – 8,59% głosów

O młodym atakującym można pisać wiele. W poprzednim sezonie to on brał na swoje barki ciężar zdobywania punktów w zespole z Bydgoszczy i choć jego ekipa nie zanotowała najlepszego sezonu, to talent i warunki fizyczne młodego atakującego zostały dostrzeżone przez siatkarski świat. Nic więc dziwnego, że Filipiak znalazł się w naszym plebiscycie, bo jego talent dostrzegł również Vital Heynen, który powołał atakującego na turniej Ligi Narodów. Bombardier znalazł się również w reprezentacji na Uniwersjadę, gdzie Polacy zajęli drugie miejsce. Teraz Bartosz Filipiak bryluje w PlusLidze, będąc liderem Trefla Gdańsk.

Kolejne miejsca w XII Plebiscycie Strefy Siatkówki zajęli:

4. Remigiusz Kapica  8,50%

5. Jan Firlej                 6,96%

6. Zuzanna Górecka   3,65%

7. Mateusz Poręba      3,50%

8. Monika Fedusio     2,16%

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved