Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Xie Guochen: Walczyliśmy do ostatniego seta

Xie Guochen: Walczyliśmy do ostatniego seta

Po długim i zaciętym meczu z Chińczykami reprezentacja Kanady triumfowała 3:2. Taki wynik sprawił, że siatkarze z Chin stracili szansę na awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, natomiast Kanadyjczycy muszą czekać na wynik pojedynku Polaków z Australijczykami. Każda porażka reprezentacji Australii da podopiecznym trenera Glenna Hoaga bilet do Rio.

Pierwszy set niedzielnego pojedynku nie wskazywał na to, że mecz będzie miał aż tak wyrównany przebieg. Kanadyjczycy inauguracyjną partię wygrali do 16, jednak już drugi set padł łupem przeciwników. W trzeciej partii również nie zabrakło emocji, dopiero po grze na przewagi triumfowali w niej Chińczycy. To jednak nie podłamało Kanadyjczyków, którzy najpierw doprowadzili do tie-breaka, którego następnie wygrali do 9. – To był ciężki mecz. Tak jak Chińczycy mieliśmy za sobą kilka długich meczów. Ten turniej był trudny dla siatkarzy. Dzisiaj gra defensywna po obu stronach siatki była dobra. To była spektakularna siatkówka. Kocham ten sport właśnie za te widowiska – powiedział trener Kanadyjczyków, Glenn Hoag. Siatkarzom obu zespołów gry nie ułatwiał fakt, że mecz decydował o tym, kto jako pierwszy odpadnie z wyścigu o ostatni bilet do Rio de Janeiro. – To był niesamowity mecz. Ciężko nam się walczyło, było dużo presji. Pokazaliśmy naszą elastyczność. Daliśmy sobie szansę, by awansować do Rio. Zobaczymy, co stanie się w kolejnym meczu. Jestem dumny z tego, jak nasi siatkarze walczyli w tym pojedynku – skomentował Rudy Verhoeff.

Reprezentanci Chin dobrze spisywali się w tokijskim turnieju, jednak w decydującym momencie nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, przez co stracili szansę na awans. – To był ważny mecz, ale go przegraliśmy. Walczyliśmy od pierwszego do ostatniego seta. Zespół zyskał duże doświadczenie na przyszłość dla siatkarskiej drużyny Chin – stwierdził trener Chińczyków, Xie Guochen. Podobnego zdania był kapitan chińskiej reprezentacji. – To był bardzo trudny mecz. Oba zespoły dobrze blokowały. Kanada jest mocnym zespołem, jednym z najsilniejszych na świecie. Oddaliśmy dzisiaj zbyt dużo punktów. Daliśmy z siebie wszystko podczas tego turnieju – zakończył Jiao Shuai.

źródło: fivb.com, inf. własna