Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Xiamen Open: W finale lepsi Hiszpanie

Xiamen Open: W finale lepsi Hiszpanie

Złoto w turnieju Xiamen Open po trzysetowej walce zdobyli Herrera/Gavira, którzy pokonali duet Bourne/Hyden. Pomimo pewnego zwycięstwa w pierwszym secie Amerykanów Hiszpanie zdołali się podnieść, doprowadzić do tie-breaka, a w końcu wygrać całe spotkanie. Brąz zdobyli Meksykanie Ontiveros/Virgen, którzy pokonali Rosjan Siemionow/Krasilnikow 2:0. Najlepszą polską parą w tym turnieju okazali się Michał Bryl i Kacper Kujawiak, którzy dotarli do ćwierćfinału.

Premierową partię zdecydowanie lepiej rozpoczęli Amerykanie, którzy po kilku akcjach prowadzili 5:3. Hiszpanie natomiast nie radzili sobie kompletnie w przyjęciu, tracąc przez to bardzo dużo punktów. Duet Bourne/Hyden bombardował przeciwników zagrywką, w wyniku czego na pierwszej przerwie technicznej miał pięciopunktową przewagę. Amerykańska para doskonale grała w ataku, skutecznie w bloku, dzięki czemu sukcesywnie powiększała swoje prowadzenie. Chwilę później amerykański duet popisał się znakomitą zagrywką, co spowodowało, że jego przewaga była już praktycznie nie do odrobienia. Seta zakończył blok Tri Bourne’a, którym zatrzymał Adriana Gavirę.

Druga odsłona meczu zaczęła się od wyrównanej walki, punkt za punkt. Jednak po chwili na dwupunktowe prowadzenie wyszli Hiszpanie, którzy wykorzystali błędy popełnione przez przeciwników. Następnie duet z Hiszpanii popisał się znakomitą grą w ataku, dzięki czemu prowadził 7:3. W dalszej fazie seta Amerykanie pomału odrabiali straty, dzięki dobrej grze w zagrywce i kontratakach. Błąd Adriana Gaviry spowodował, że na tablicy wyników pojawił się remis 9:9. Ale chwilę później ten sam siatkarz „odkupił” swoją pomyłkę i doskonałą zagrywką znów wypracował dwupunktową przewagę. Później długo utrzymywało się prowadzenie Hiszpanów, duet z USA natomiast nie potrafił znaleźć recepty na dobrze dysponowanych rywali, którzy świetnie radzili sobie zarówno w bloku, jak i ataku. Seta zakończył atak Adriana Gaviry, tym samym o losach spotkaniach musiał rozstrzygnąć tie-break.

Tie-breaka lepiej rozpoczęli Hiszpanie, którzy po ataku Adriana Gaviry prowadzili 4:2. Następnie znakomitym blokiem popisał się Pablo Herrera, dzięki czemu hiszpański duet nadal znajdował się na prowadzeniu. Amerykanie próbowali walczyć, ale nie potrafili doprowadzić do remisu. Ponadto para z USA nie serwowała już tak dobrze jak w pierwszym secie, przez co Herrera/Gavira mogli łatwiej wyprowadzać ataki. Dalej trwała walka punkt za punkt, ale przewaga Hiszpanów nadal się utrzymywała. W końcówce Amerykanie obronili jeszcze dwie piłki meczowe, ale trzeciej już im się nie udało. Duet z Hiszpanii wygrał tym samym 15:12 i w całym spotkaniu 2:1.