Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > XI Plebiscyt: Wybieramy siatkarskie objawienie 2016 roku

XI Plebiscyt: Wybieramy siatkarskie objawienie 2016 roku

Trwa XI Plebiscyt Strefy Siatkówki, który już od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród naszych czytelników. W tym roku wybieramy „naj” w dziesięciu kategoriach, a najlepszych i najlepsze wybieracie wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. Poniżej przedstawiamy wam wszystkie nominacje w dziesięciu kategoriach. W kolejnych newsach będziemy wam każdą nominację przedstawiać dokładniej. Głosowanie odbywać się będzie do 26 stycznia włącznie, a na początku lutego prezentować będziemy wyniki kolejnych kategorii. Wszystkim nominowanym życzymy powodzenia! A teraz przedstawiamy walczących o miano siatkarskiego objawienia w 2016 roku.

KATEGORIA – Największe siatkarskie objawienie w 2016 roku

1. Marlena Pleśnierowicz – przebojem wdarła się do reprezentacji Polski, od razu zyskując w niej stałe miejsce, choć w zeszłym sezonie dopiero debiutowała w Orlen Lidze. W tym roku stanowi o sile Pałacu Bydgoszcz, o czym najlepiej świadczą trzy statuetki MVP zdobyte w pierwszej połowie sezonu, co jak na rozgrywającą jest wynikiem ponadprzeciętnym.2. Bartosz Kwolek – lider najpierw SMS-u Spała, a następnie polskiej kadry juniorów. Z mistrzostw Europy juniorów wrócił nie tylko ze złotem, ale również nagrodą dla najlepszego przyjmującego. Jak wielu jego kolegów ze złotej drużyny od razu wskoczył do PlusLigi i chociaż nie zawsze gra w podstawowym składzie AZS-u Politechniki Warszawskiej, to gdy tylko pojawia się na boisku, zawsze wnosi coś dobrego dla drużyny. Opanowany, ale z charakterem. Jego atutem jest zagrywka i wyszkolenie techniczne.

3. Maciej Muzaj – już we wcześniejszych latach pokazał próbkę swoich możliwości, ale w tym sezonie po prostu błyszczy, a rok 2016 był dla niego przełomowy. 22-latka cechuje ogromny zasięg (365 cm w ataku) i świetne warunki fizyczne (207 cm). Z roku na rok robi coraz większe postępy. Pod wodzą Marka Lebedewa bardzo się rozwinął i stał się jednym z liderów Jastrzębskiego Węgla. W niedalekiej przyszłości może stać się jednym z elementów układanki kadrowej trenera Ferdinando de Giorgiego.

4. Marcin Komenda – odkąd ma zagwarantowane miejsce w podstawowym składzie, świetnie sobie radzi. Ta pewność siebie była mu potrzebna. To pod jego przywództwem Effector Kielce był miłą niespodzianką pierwszej części sezonu. Poprowadził reprezentację Polski U-23 do awansu na mistrzostwa świata. 20-latek cały czas pokazuje, jaki talent w nim drzemie, a aktualnie trwający sezon jest niewątpliwie jednym z ważniejszych w karierze.

5. Emilia Mucha – wcześniej zdobywała doświadczenie z reprezentacją Polski juniorek, a dzięki dobrzej grze w BKS-ie Bielsko-Biała otrzymała powołanie do kadry seniorek. Mimo młodego wieku jest pewnym punktem swojej drużyny. To właśnie przyjmująca zdobyła najwięcej „oczek” dla BKS-u – w 58 setach zdobyła 175 punktów.

6. Jakub Kochanowski – zanim zadebiutował w PlusLidze, z powodzeniem radził sobie w rozgrywkach Młodej Ligi, a także w kadrze juniorów. Od kilku lat związany z drużyną z Olsztyna, ale od października zbiera pochwały za grę właśnie w plusligowej drużynie Indykpolu AZS-u. Lepszego debiutu w barwach seniorskiego zespołu nie mógł sobie wymarzyć. Wyszedł w „szóstce” w 5. kolejce PlusLigi i od razu otrzymał statuetkę MVP. 19-latek może pochwalić się świetnymi warunkami fizycznymi, ale jego atutem jest także szybka analiza wydarzeń na boisku. Bardzo chwalony i przez trenera, i przez starszych kolegów.

7. Łukasz Kaczmarek – ma za sobą występy na plaży, a w siatkówce halowej zmienił pozycję z przyjmującego na atakującego i był to dobry ruch. Nieco przez przypadek wykorzystał szansę w minionym sezonie na zaprezentowanie się w Cuprum Lubin, a obecnie jest to jego podstawowy zawodnik, bez którego trudno wyobrazić sobie grę ofensywną tej drużyny. Jak na razie zdobył dla miedziowych 307 punktów.

8. Salvador Hidalgo Oliva – kiedy ogłoszono jego transfer do Jastrzębskiego Węgla, nie wszyscy kojarzyli to nazwisko. Mark Lebedew mówił, że potrzebna mu była zmiana środowiska, każdy kolejny mecz to potwierdza. Trudno sobie wyobrazić tegoroczną PlusLigę bez niego. Bez wątpienia to między innymi jego świetna dyspozycja przyczyniła się do tego, że jastrzębianie zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli. Stwarza ogromne zagrożenie dla rywali nie tylko w ataku, ale i w zagrywce. Dodatkowo jest jednym z bardziej widowiskowych zawodników, a serca kibiców zdobywa swoją otwartością. Zupełnie zasłużenie trafił do dwóch kategorii Plebiscytu Strefy Siatkówki. Oliva walczy w nim też o miano najlepszego zagranicznego siatkarza w Polsce w 2016 roku.

9. Julia Twardowska – przez dwa sezony grała w klubie z Bydgoszczy, pozostając nieco w cieniu swoich koleżanek. W sezonie 2015/2016 przeniosła się do Budowlanych Łódź, a w listopadzie minionego roku zadebiutowała w pierwszej „szóstce” łódzkiego zespołu i pokazał się z bardzo dobrej strony. Umie opanować nerwy nawet kiedy wchodzi w trudnej sytuacji z kwadratu, co bez wątpienia czyni ją także wartościową zawodniczką zadaniową.

10. Aleksandra Krzos – wychowanka wrocławskiej Gwardii wraz z Chemikiem wywalczyła awans do ekstraklasy i była jedną z niewielu zawodniczek, która pozostała po tym, jak w Policach stworzono „galaktyczny” zespół. Jej postępy zostały także nagrodzone powołaniem do reprezentacji Polski, a grając w zespole z Muszyny, z powodzeniem rywalizowała o miejsce w składzie z Izabelą Lemańczyk. Obecny sezon pokazał, że jest także godną alternatywą dla Marioli Zenik.

11. Malwina Smarzek – gra w reprezentacji i transfer do Chemika sprawił, że tak naprawdę poznaliśmy cały potencjał Malwiny. W Policach kontuzja Anny Werblińskiej przyczyniła się do tego, że dostała swoją szansę i obecnie jest jedną z najbardziej ofensywnych skrzydłowych w lidze. Obok Katarzyny Zaroślińskiej i Stefany Veljković pewny punkt na siatce, o czym świadczy zdobyte 130 punktów.

PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved