Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > XI Plebiscyt: Wybieramy najlepszą polską siatkarkę w 2016 roku

XI Plebiscyt: Wybieramy najlepszą polską siatkarkę w 2016 roku

Podsumowaliśmy siatkarski 2016 rok w naszym kraju. Zatem już teraz rusza XI Plebiscyt Strefy Siatkówki, który już od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród naszych czytelników. W tym roku wybieramy „naj” w dziesięciu kategoriach, a najlepszych i najlepsze wybieracie wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. Poniżej przedstawiamy wam wszystkie nominacje w dziesięciu kategoriach. W kolejnych newsach będziemy wam każdą nominację przedstawiać dokładniej. Głosowanie odbywać się będzie do 26 stycznia włącznie, a na początku lutego prezentować będziemy wyniki kolejnych kategorii. Wszystkim nominowanym życzymy powodzenia! A teraz przedstawiamy walczących o miano najlepszej polskiej siatkarki w 2016 roku.

KATEGORIA – Najlepsza polska siatkarka w 2016 roku

1. Agnieszka Kąkolewska – młoda, wysoka środkowa robi coraz większe postępy. Imponuje nie tylko grą w ataku, ale i w bloku. Zawodniczka odgrywa dużą rolę w naszej kadrze. Była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek reprezentacji Polski podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy 2017. Raczej nie zdarzają się jej słabe mecze, mimo młodego wieku nie schodzi poniżej swojego określonego, dobrego poziomu. Często błyszczy zarówno w klubie, jak i w reprezentacji.2. Izabela Kowalińska – niezwykle skuteczna zawodniczka, która na swoje barki bierze zdobywanie punktów w ŁKS-ie Łódź. Na koniec pierwszej rundy fazy zasadniczej obecnego sezonu była trzecią najlepiej punktującą ligi z 223 oczkami na koncie. Nie można zapomnieć o tym, że była MVP Orlen Ligi 2015/2016. W ubiegłym sezonie, grając jeszcze w ekipie mistrzyń Polski, aż siedmiokrotnie odbierała statuetkę dla najlepszej zawodniczki meczu.

3. Katarzyna Skorupa – w zestawieniu nie można było zapomnieć o polskiej rozgrywającej, która od lat gra poza granicami naszego kraju. Mimo że zawodniczka ciągle odmawia gry w kadrze, to jest niezwykle cenioną rozgrywającą, gra w czołowych klubach Europy, walcząc nie tylko o krajowe laury, ale także o sukcesy m.in. w Lidze Mistrzyń. Można powiedzieć, że jest czołową i bardzo cenioną rozgrywającą na świecie.

4. Katarzyna Skowrońska-Dolata – od lat nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Skowrońska-Dolata jest jak wino, im starsza, tym lepsza. Przez cały miniony sezon była liderką Impelu Wrocław. To ona była gwarantem sukcesów wrocławskiego zespołu, a o jej klasie świadczy fakt, że po sezonie wciąż zabiegały o nią kluby włoskiej Serie A. We Włoszech Polka nadal radzi sobie bardzo dobrze i stanowi o sile swojego zespołu.

5. Maja Tokarska – najlepsza środkowa fazy zasadniczej Orlen Ligi 2015/2016. Jest skuteczna w bloku, w ataku; zawodniczka z niewygodną zagrywką. Niejednokrotnie najskuteczniejsza i najlepiej punktująca zawodniczka w drużynie. W którym zespole się nie pojawi – jest jego ważną częścią. Obecnie stanowi o sile swojego zespołu w lidze japońskiej.

6. Berenika Tomsia – zawodniczka zrobiła ogromne postępy, odkąd z Legionovii przeniosła się do ligi włoskiej. Stała się rasową atakującą, która po ligowych rozgrywkach przez cały sezon reprezentacyjny trzymała jakość gry reprezentacji Jacka Nawrockiego. Niedawno zdobyła Superpuchar Włoch, a grając w Montichiari, była najlepiej punktującą rundy zasadniczej całej Serie A.

7. Anna Werblińska – zawodniczka, która nie schodzi poniżej pewnego poziomu, jedna z liderek Chemika, a wcześniej także reprezentacji Polski. Mimo że ma już swoje lata, to wciąż jest jedną z najbardziej wartościowych siatkarek na przyjęciu w Polsce. Dla młodego pokolenia jest dobrym przykładem do naśladowania.

8. Joanna Wołosz – rozgrywająca swoją dobrą grą i postawą potwierdza, że należy do najlepszych zawodniczek grających na tej pozycji w Polsce. Spełniła rolę liderki, niemal doprowadzając Polki do awansu do pierwszej dywizji World Grand Prix. Brakło niewiele. Dobrze czytała grę i wiedziała, która ze skrzydłowych jest akurat w formie i właściwie nie popełniała prostych błędów. Podobnie w Chemiku Police – jest właściwie zawodniczką niezastąpioną.

9. Katarzyna Zaroślińska – dobrze grała w Atomie Treflu, a wobec roszad w tej drużynie, spowodowanych problemami finansowymi obecnie, jest ważnym ogniwem polickiej ekipy. Często zdobywa wiele punktów i jest jedną z najjaśniejszych postaci w swojej ekipie. Atakująca Chemika Police nie schodzi poniżej pewnego poziomu, a tak naprawdę dwa bardzo solidne i udane sezony spędzone w Sopocie pozwoliły jej znaleźć miejsce w ekipie mistrzyń Polski, w której z miejsca stała się szóstkową zawodniczką.

PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved