Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > XI Plebiscyt Strefy Siatkówki: Veljković najlepszą zagraniczną siatkarką w Polsce w 2016 roku

XI Plebiscyt Strefy Siatkówki: Veljković najlepszą zagraniczną siatkarką w Polsce w 2016 roku

Podliczyliśmy wszystkie głosy, jakie nasi czytelnicy oddali w XI Plebiscycie Strefy Siatkówki. W tym roku wybieraliśmy „naj” w dziesięciu kategoriach, a najlepszych i najlepsze wybieraliście wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. W następnych newsach będziemy wam przedstawiać wyniki w każdej kolejnej kategorii. A tymczasem… miano najlepszej zagranicznej siatkarski grającej w Polsce w 2016 roku wędruje do Stefany Veljković, która nie dała swoim nominowanym koleżankom żadnych szans, wygrywając zdecydowanie. Druga okazała się Helena Horka, trzecia lokata przypadła Heike Beier.

 1. Stefana Veljković 50,8% głosów

Charyzmatyczna Serbka jest najjaśniejszym punktem Chemika. Środkowa bloku polickiej drużyny swoją bardzo dobrą postawą potrafi rozstrzygnąć o losach meczu. Srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i MVP Pucharu Polski 2016 stanowi o sile Chemika Police. W ataku przekroczyła granicę 100 zdobytych w tych rozgrywkach punktów, a do swojego repertuaru lubi dokładać asy serwisowe i chociaż nie znajduje się w czołówce blokujących Orlen Ligi, to trudno sobie wyobrazić, jak wiele mistrzynie Polski straciłyby bez serbskiej środkowej.

 

2. Helena Horka 12,5% głosów

Bez względu na to, w jakim klubie gra, Helena Horka nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Mimo że postawa MKS-u w tym sezonie rozczarowuje, to Czeszka jest jego jasną postacią, bez niej ten zespół szorowałby po dnie tabeli i nie awansowałby do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Jest prawdziwą legendą Orlen Ligi, w której z małą przerwą występuje od 2007 roku. Po zmianie Bielska-Białej na Dąbrowę Górniczą zdążyła już 4 razy cieszyć się z nagrody MVP, a do tego goni Adelę Helić w klasyfikacji najlepiej punktujących. W naszym plebiscycie triumfowała dwukrotnie.

 

3. Heike Beier 8%

Niemka imponuje spokojem i opanowaniem na boisku. Mistrzyni gry blok-out, to między innymi dzięki niej zespół z Łodzi zdołał utrzymywać się na pozycji lidera Orlen Ligi. Przyjmująca jest doskonale znana w Polsce, w naszym kraju występuje nieprzerwanie od 2013 roku. 17 rozegranych meczów w aktualnym sezonie, pierwsze miejsce wśród najlepszych przyjmujących, a 25 asów serwisowych i 140 punktów ataku mogą robić wrażenie. Warto również dodać, że to kolejny już raz, kiedy Niemka znajduje się w naszym plebiscycie.

 

Kolejne miejsca w XI Plebiscycie Strefy Siatkówki zajęły:
4. Megan Courtney
5. Micha Hancock
6. Adela Helić
7. Maja Savić
8. Maret Balkestein-Grothues
9. Danica Radenković

Zobacz również:
Benjamin Toniutti najlepszym zagranicznym zawodnikiem grającym w Polsce w 2016 roku

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved