Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > XI Plebiscyt Strefy Siatkówki: Toniutti najlepszym zagranicznym siatkarzem w Polsce w 2016 roku

XI Plebiscyt Strefy Siatkówki: Toniutti najlepszym zagranicznym siatkarzem w Polsce w 2016 roku

fot. Łukasz Krzywański

Podliczyliśmy wszystkie głosy, jakie nasi czytelnicy oddali w XI Plebiscycie Strefy Siatkówki. W tym roku wybieraliśmy „naj” w dziesięciu kategoriach, a najlepszych i najlepsze wybieraliście wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. W następnych newsach będziemy wam przedstawiać wyniki w każdej kolejnej kategorii. A tymczasem… miano najlepszego zagranicznego siatkarza grającego w Polsce w 2016 roku wędruje do kapitana ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Benjamina Toniuttiego, który nieznacznie wyprzedził rewelację tego sezonu – Salvadora Hidalgo Olivę. Trzecie miejsce zajął Srećko Lisinac.

1. Benjamin Toniutti – 29%Niby niski, ale spryciarz, jakich mało. Dzięki niemu atakujący nie mają zbyt dużych problemów z blokiem, bo często po prostu go gubi. Dodatkowo jego niepozorność czasem się mści na rywalach, bo potrafi popisać się i widowiskową czapą. Nieszablonowy, charyzmatyczny rozgrywający to zmora środkowych bloku. Podobno Dmytro Paszycki do dzisiaj nie odkręcił się po finałowych meczach PlusLigi, kiedy nie mógł nadążyć za Francuzem. W poprzednim sezonie wygrał klasyfikację pod względem zdobytych statuetek MVP i był najlepszym rozgrywającym naszej ligi. To głównie dzięki niemu ZAKSA po 13 latach odzyskała mistrzowski tytuł.

2. Salvador Hidalgo Oliva – 22%

Mimo że jest siatkarskim obieżyświatem, to w Polsce mało kto o nim słyszał przed przyjściem do Jastrzębskiego Węgla. Do PlusLigi trafił dopiero w tym sezonie i od razu stał się jej gwiazdą. Guma do żucia, tatuaże, zafarbowane włosy – to atrybuty Olivy, dzięki którym tworzy show. Brawurowy Kubańczyk urodzony w Rosji uwielbia widowiskowe zagrania, które kocha publiczność. Oprócz tego nie ma dla niego piłek nie do skończenia. 365 wywalczonych punktów i 5 statuetek MVP robią wrażenie. Na boisku zawsze szanuje rywala, nigdy nie prowokuje. Poza boiskiem bardzo religijny i otwarty na innych ludzi.

3. Srećko Lisinac – 16%

Czołowy zawodnik Skry, punktuje w wielu meczach, jedna z jaśniejszych postaci w bełchatowskiej ekipie. Najlepszy środkowy ubiegłego sezonu. W Skrze potrafi wygrywać mecze i być najlepiej punktującym, co nie jest typowe dla środkowego, a w tym sezonie zdążył już zdobyć 129 oczek samym atakiem. Do tego wraz z reprezentacją Serbii zdobył złoty medal Ligi Światowej, a w kadrze jest numerem jeden.

Kolejne miejsca w XI Plebiscycie Strefy Siatkówki zajęli:

4. Facundo Conte

5. Marko Ivović

6. Nicolas Uriarte

7. Sam Deroo

8. Michal Masny

Zobacz również:
Katarzyna Skowrońska-Dolata najlepszą polską siatkarką w 2016 roku

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved