Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > XI Plebiscyt Strefy Siatkówki: Salvador Hidalgo Oliva objawieniem roku 2016

XI Plebiscyt Strefy Siatkówki: Salvador Hidalgo Oliva objawieniem roku 2016

Podliczyliśmy wszystkie głosy, jakie nasi czytelnicy oddali w XI Plebiscycie Strefy Siatkówki. W tym roku wybieraliśmy „naj” w dziesięciu kategoriach, a najlepszych i najlepsze wybieraliście wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. W następnych newsach będziemy wam przedstawiać wyniki w każdej kolejnej kategorii. A tymczasem… miano siatkarskiego objawienia w Polsce w 2016 roku wędruje do charyzmatycznego przyjmującego Jastrzębskiego Węgla – Salvadora Hidalgo Olivy. Drugi okazał się jego drużynowy kolega – Maciej Muzaj, natomiast trzeci jest Bartłomiej Lemański.

Kategoria – Siatkarskie objawienie 2016 roku

1. Salvador Hidalgo Oliva – 31,3% głosówKiedy ogłoszono jego transfer do Jastrzębskiego Węgla, nie wszyscy kojarzyli to nazwisko. Mark Lebedew mówił, że potrzebna mu była zmiana środowiska, każdy kolejny mecz to potwierdza. Trudno sobie wyobrazić tegoroczną PlusLigę bez niego. Bez wątpienia to między innymi jego świetna dyspozycja przyczyniła się do tego, że jastrzębianie zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli. Stwarza ogromne zagrożenie dla rywali nie tylko w ataku, ale i w zagrywce. Dodatkowo jest jednym z bardziej widowiskowych zawodników, a serca kibiców zdobywa swoją otwartością. Zupełnie zasłużenie trafił do dwóch kategorii Plebiscytu Strefy Siatkówki. Oliva walczy w nim też o miano najlepszego zagranicznego siatkarza w Polsce w 2016 roku.

2. Maciej Muzaj – 19,8% głosów

Już we wcześniejszych latach pokazał próbkę swoich możliwości, ale w tym sezonie po prostu błyszczy, a rok 2016 był dla niego przełomowy. 22-latka cechuje ogromny zasięg (365 cm w ataku) i świetne warunki fizyczne (207 cm). Z roku na rok robi coraz większe postępy. Pod wodzą Marka Lebedewa bardzo się rozwinął i stał się jednym z liderów Jastrzębskiego Węgla. W niedalekiej przyszłości może stać się jednym z elementów układanki kadrowej trenera Ferdinando de Giorgiego.

3. Bartłomiej Lemański – 11,1% głosów* 

Kandydaturę najwyższego w PlusLidze Bartłomieja Lemańskiego w kategorii na objawienie roku 2016 zgłosiliście wy – głosujący, a środkowy Asseco Resovii Rzeszów dzięki temu uplasował się na podium. Gdy przechodził do drużyny wicemistrzów Polski, wielu wróżyło mu długi okres spędzony na ławce rezerwowych, tymczasem dwudziestoletni środkowy od meczu ze Skrą Bełchatów dostał szanse gry w pierwszej szóstce drużyny i długo w niej pozostał, prezentując się w każdym meczu bardzo przyzwoicie, a w niektórych spotkaniach będąc ważną częścią drużyny.

Kolejne miejsca w XI Plebiscycie Strefy Siatkówki zajęli:
4. Bartosz Kwolek

5. Łukasz Kaczmarek

6. Marlena Pleśnierowicz

7. Jakub Kochanowski

8. Emilia Mucha

9. Tomasz Fornal* 

10. Julia Twardowska

11. Marcin Komenda

Zobacz również:
Stefana Veljković najlepszą zagraniczną siatkarką grającą w Polsce w 2016 roku

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved