Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > XI: Plebiscyt Strefy Siatkówki: Katarzyna Skowrońska-Dolata najlepszą polską siatkarką w 2016 roku

XI: Plebiscyt Strefy Siatkówki: Katarzyna Skowrońska-Dolata najlepszą polską siatkarką w 2016 roku

fot. Łukasz Krzywański

Podliczyliśmy wszystkie głosy, jakie nasi czytelnicy oddali w XI Plebiscycie Strefy Siatkówki. W tym roku wybieraliśmy „naj” w dziesięciu kategoriach, a najlepszych i najlepsze wybieraliście wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. W następnych newsach będziemy wam przedstawiać wyniki w każdej kolejnej kategorii. A tymczasem… miano najlepszej polskiej siatkarki w 2016 roku wędruje do Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, która w ubiegłym sezonie broniła barw Impelu Wrocław, a obecnie walczy w lidze włoskiej. Skowrońska-Dolata wygrała w tej kategorii zdecydowanie, wyprzedziła m.in. Joannę Wołosz i Annę Werblińską.

KATEGORIA: Najlepsza polska siatkarka w 2016 roku

1. Katarzyna Skowrońska-Dolata – 39,2% głosówZawodniczka ta od lat nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Skowrońska-Dolata jest jak wino, im starsza, tym lepsza. Przez cały miniony sezon była liderką Impelu Wrocław. To ona była gwarantem sukcesów wrocławskiego zespołu, a o jej klasie świadczy fakt, że po sezonie wciąż zabiegały o nią kluby włoskiej Serie A. We Włoszech Polka nadal radzi sobie bardzo dobrze i stanowi o sile swojego zespołu. O tym, jak Skowrońska-Dolata sobie radzi, może przekonać fakt, że wygrała w Plebiscycie Strefy Siatkówki już po raz szósty.

2. Joanna Wołosz – 15% głosów

Rozgrywająca swoją dobrą grą i postawą potwierdza, że należy do najlepszych zawodniczek grających na tej pozycji w Polsce. Spełniła rolę liderki, niemal doprowadzając Polki do awansu do pierwszej dywizji World Grand Prix. Brakło niewiele. Dobrze czytała grę i wiedziała, która ze skrzydłowych jest akurat w formie i właściwie nie popełniała prostych błędów. Podobnie w Chemiku Police – jest właściwie zawodniczką niezastąpioną.

3. Anna Werblińska – 14% głosów

Zawodniczka, która nie schodzi poniżej pewnego poziomu, jedna z liderek Chemika, a wcześniej także reprezentacji Polski. Mimo że ma już swoje lata, to wciąż jest jedną z najbardziej wartościowych siatkarek na przyjęciu w Polsce. Dla młodego pokolenia jest dobrym przykładem do naśladowania.

Kolejne miejsca w XI Plebiscycie Strefy Siatkówki zajęły:

4. Katarzyna Zaroślińska

5. Malwina Smarzek*

6. Katarzyna Skorupa

7. Berenika Tomsia

8. Marlena Pleśnierowicz*

9. Maja Tokarska

10. Martyna Grajber*

11. Agnieszka Kąkolewska

12. Izabela Kowalińska

* Zawodniczki, których kandydatury zostały zgłoszone w czasie głosowania.

Zobacz również:
XI Plebiscyt Strefy Siatkówki: Michał Kubiak najlepszym polskim siatkarzem w 2016 roku

 

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved