Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > XI Plebiscyt Strefy Siatkówki: De Giorgi najlepszym trenerem pracującym w Polsce w roku 2016

XI Plebiscyt Strefy Siatkówki: De Giorgi najlepszym trenerem pracującym w Polsce w roku 2016

fot. Katarzyna Antczak

Podliczyliśmy wszystkie głosy, jakie nasi czytelnicy oddali w XI Plebiscycie Strefy Siatkówki. W tym roku wybieraliśmy „naj” w dziesięciu kategoriach, a najlepszych i najlepsze wybieraliście wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. W następnych newsach będziemy wam przedstawiać wyniki w każdej kolejnej kategorii. A tymczasem… miano najlepszego trenera pracującego w Polsce w 2016 roku wędruje do szkoleniowca ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a niebawem i trenera polskiej reprezentacji siatkarzy – Ferdinando de Giorgiego, który triumfował w tej kategorii bezsprzecznie. Na plebiscytowym podium Włoch wyprzedził Stephane’a Antigę i Marka Lebedewa.

Kategoria: Najlepszy trener pracujący w Polsce w 2016 roku

1. Ferdinando de Giorgi – 41% głosówPo nieudanym sezonie 2014/2015 ZAKSY Ferdinando de Giorgi zrobił wietrzenie szatni. Ściągnął do Kędzierzyna-Koźla zawodników głodnych gry i świetnie ich poukładał. Zbudował świetnie zbilansowany zespół, również pod względem charakterów, Trójkolorowi zdeklasowali rywali i zdobyli mistrzostwo Polski. Wyważony Włoch jest bardzo chwalony przez swoich podopiecznych. Popularny Fefe jest tytanem pracy, zawsze dobrze przygotowanym do meczu. Na treningach wie, kiedy podnieść głos, ale potrafi też żartować. Świetne wyniki oraz znajomość polskiego podwórka przyczyniły się do objęcia posady selekcjonera reprezentacji narodowej.

2. Stephane Antiga – 14,4% głosów

W zestawieniu najlepszych trenerów pracujących w Polsce w 2016 roku Stephane Antiga znalazł się za całokształt sezonu. Co prawda Polakom nie poszło na igrzyskach olimpijskich tak, jak wszyscy by tego oczekiwali, ale Francuz stworzył całkiem udany zespół. Wszyscy patrzą na reprezentację Polski przez pryzmat zdobytego mistrzostwa świata, jednak w 2016 roku to była już zupełnie inna drużyna, a Antiga wykorzystał praktycznie cały potencjał zawodników, jaki miał dostępny.

3. Mark Lebedew – 7,6% głosów

Wyciska maksa ze swoich podopiecznych, niektórym dając „zastrzyk świeżości”. Pomimo tego, że sytuacja Jastrzębskiego Węgla była trudna, przed sezonem mocno obcięto budżet, zdołał stworzyć ekipę, która może mocno namieszać w tegorocznych rozgrywkach. Pierwszej trójki (ZAKSA, Skra, Resovia) nie ma co brać pod uwagę, bo budże pozwala im niemalże na wszystko, ale Lebedew w Jastrzębiu-Zdroju fajnie poskładał w tym sezonie solidną drużynę. Pokazał, że nawet z mniejszym budżetem można się bić o czwórkę.

Kolejne miejsca w XI Plebiscycie Strefy Siatkówki zajęli:
4. Andrea Anastasi*

5. Jakub Głuszak

6. Witold Chwastyniak*

7. Andrzej Kowal

8. Philippe Blain

9. Jakub Bednaruk*

10. Sebastian Pawlik

11. Jacek Nawrocki*

12. Andrea Gardini*

13. Jacek Pasiński

14. Piotr Matela

15. Gheorghe Cretu*

16. Bogdan Serwiński*

17. Paweł Blomberg*

* Trenerzy, których kandydatury zostały zgłoszone w czasie głosowania.

Zobacz również:
Salvador Hidalgo Oliva siatkarskim objawieniem 2016 roku

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved