Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > X Plebiscyt – wybieramy najlepszego polskiego siatkarza w 2015 roku

X Plebiscyt – wybieramy najlepszego polskiego siatkarza w 2015 roku

Ruszył jubileuszowy już X Plebiscyt Strefy Siatkówki, który już od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród naszych czytelników. W tym roku wybieramy „naj” w ośmiu kategoriach, a wybieracie wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. Poniżej przedstawiamy wam wszystkie nominacje w ośmiu kategoriach. W kolejnych newsach będziemy wam je przybliżać dokładniej. Głosowanie odbywać się będzie do 22 stycznia włącznie, pod koniec miesiąca prezentować będziemy wyniki kolejnych kategorii.

 

 

 

KATEGORIA – Najlepszy polski siatkarz w 2015 roku

1. Michał Kubiak – ten przyjmujący to kapitan i niekwestionowany lider reprezentacji Polski, jeden z najlepszych polskich zawodników obecnie. Kubiak stanowi nie tylko o sile kadry narodowej, ale także o grze swojego klubu – obecnie świetnie spisując się w tureckim Halkbanku Ankara. Zawodnik ten od dłuższego czasu nie schodzi poniżej swojego bardzo dobrego poziomu, a co rusz zachwyca formą i swoją efektowną grą. Ciężko wyobrazić sobie reprezentację Polski bez niego. Kubiak dysponuje nie tylko znakomitymi umiejętnościami, ale i charakterem przywódcy, nigdy się nie poddaje i zawsze walczy do końca.

2. Bartosz Kurek – powrócił do reprezentacji jako pierwszy atakujący i stał się jednym z jej liderów. Kurek udanie zastąpił w drużynie narodowej Mariusza Wlazłego, równie dobrze prezentuje się też w barwach Asseco Resovii Rzeszów i przewodzi w klasyfikacji najlepszych atakujących PlusLigi. Co w jego przypadku jest najważniejsze to fakt, że nie zaszkodziła mu zmiana pozycji – ze świetnego przyjmującego stał się klasowym atakującym.

3. Paweł Zatorski – jest to ostoja w przyjęciu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i kadry narodowej. W 2015 roku wybrany został najlepszym libero Ligi Światowej i jest to bez wątpienia jeden z najlepszych graczy na tej pozycji na świecie. Co ważne, Zatorski nadal się rozwija, a progres tego zawodnika jest bardzo widoczny w jego poczynaniach na boisku. Określany jest mianem faceta od czarnej roboty, a ze swojej roli wywiązuje się znakomicie.4. Piotr Nowakowski – świetna w wykonaniu środkowego była zwłaszcza pierwsza część roku, a Nowakowski był mocnym punktem Asseco Resovii w walce o mistrzostwo, a następnie świetnie spisywał się w reprezentacji Polski. Zawodnika jednak nie ominęły problemy zdrowotne i uraz kręgosłupa, a zabieg wykluczył go z gry na dłuższy czas. Jego obecna absencja pokazała, jak ważnym jest on ogniwem – zarówno dla rzeszowskiego teamu, jak i dla kadry narodowej, która bez niego będzie musiała radzić sobie w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

5. Mateusz Mika – jest to jeden z filarów Lotosu Trefla Gdańsk, dzięki któremu klub ten sięgnął po drugie miejsce w sezonie 2014/2015 PlusLigi. Obecnie również jest to główny punkt gdańskiej drużyny. W 2015 roku Mika stał się też jednym z głównym pretendentów do gry w szóstce reprezentacji Polski oraz jej pewnym punktem. Przyjmujący dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi, dobrym atakiem i przyjęciem. W PlusLidze wielokrotnie wybierany był najlepszym graczem swojej drużyny, otrzymał także nagrodę MVP turnieju finałowego Pucharu Polski.

6. Damian Wojtaszek – w Jastrzębskim Węglu libero grał bardzo dobrze, ale w tamtym czasie był w cieniu świetnych Zatorskiego i Gacka. Po przejściu do Asseco Resovii jego talent rozbłysnął w pełni. Miał rywalizować o miejsce w składzie z Krzysztofem Ignaczakiem, tymczasem stary siatkarski wyjadacz musiał stanąć trochę w jego cieniu. Aktualnie jest polskim libero w najwyższej formie i zasłużenie otrzymał powołanie do kadry. W czasie ostatniego zgrupowania potwierdził swoją wartość i obecnie wspólnie z Zatorskim będą walczyć z polską reprezentacją o kwalifikację olimpijską.

7. Daniel Pliński – ostoja Cerrad Czarnych Radom. Środkowy w grudniu skończył 37 lat, a nadal nie schodzi poniżej bardzo dobrego poziomu. Swoje doświadczenie potrafi przełożyć na grę całego zespołu, a w ważnych momentach – jak na kapitana przystało – nie boi wziąć na siebie ciężaru gry i mobilizuje kolegów do walki. Było tak w ubiegłym sezonie, jest też tak w obecnym. Doświadczony zawodnik w dodatku nie odpoczywa w przerwie między sezonami, a w 2015 roku halę zamienił, na jakiś czas, na piach. W krajowych zawodach siatkówki plażowej również spisywał się bardzo dobrze, a świetną formę fizyczną utrzymuje obecnie także w PlusLidze.

PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved