Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > X Plebiscyt – wybieramy najlepszą polską siatkarkę w 2015 roku

X Plebiscyt – wybieramy najlepszą polską siatkarkę w 2015 roku

Ruszył jubileuszowy już X Plebiscyt Strefy Siatkówki, który już od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród naszych czytelników. W tym roku wybieramy „naj” w ośmiu kategoriach, a wybieracie wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. Poniżej przedstawiamy wam nominacje kategorii: najlepsza polska siatkarka w 2015 roku. W kolejnych newsach będziemy przybliżać dokładniej następne kategorie. Głosowanie odbywać się będzie do 22 stycznia włącznie, pod koniec miesiąca prezentować będziemy wyniki kolejnych kategorii.

KATEGORIA – Najlepsza polska siatkarka w 2015 roku

1. Katarzyna Skowrońska-Dolata – pomimo przestawień z pozycji na pozycję nigdy nie schodziła poniżej pewnego poziomu. W Impelu Wrocław początek sezonu pokazał też, że w pojedynkę jest w stanie wygrywać mecze. Nie inaczej było w reprezentacji  – wielokrotnie w pojedynkę podejmowała walkę z rywalkami. Jest obecnie liderką Impelu Wrocław, w tym sezonie zdobyła już 180 punktów dla tego zespołu, poza tym w sezonie 2014/2015 wywalczyła mistrzostwo Azerbejdżanu z Rabitą Baku.2. Katarzyna Zaroślińska – zarówno w klubie, jak i w kadrze ciągnęła grę biało-czerwonych, jedna z niewielu reprezentantek z „atomowym” uderzeniem. Bez niej PGE Atom Trefl Sopot nie zaszedłby tak daleko w Pucharze CEV i nie sięgnąłby po wicemistrzostwo Polski. Zaroślińska była liderką polskiej kadry w igrzyskach europejskich rozgrywanych w Baku. Popularna „Smoku” ma siłę, ma technikę, jest w najlepszym wieku dla siatkarki, by osiągać sukcesy. Obok Skowrońskiej jest najsilniejszym ogniwem polskiej kadry i jej brak w reprezentacji w kwalifikacjach olimpijskich jest sporym osłabieniem.

3. Joanna Wołosz – w ubiegłym sezonie Ligi Mistrzyń sięgnęła z Yamamay Busto po brązowy medal Ligi Mistrzyń, mocno przyczyniając się do niego skutecznym rozegraniem. Obecnie ciekawie kreuje grę w Chemiku Police, z którym jak do tej pory nie zaznała smaku porażki w rozgrywkach Orlen Ligi. Na rozgrywającą może liczyć też Jacek Nawrocki, a Joanna Wołosz jest jednym z najważniejszych filarów biało-czerwonych, a na pewno jej „mózgiem”. Gdy trzeba, potrafi swoim rozegraniem uspokoić grę zespołu, a gdy przyjdzie pora – dodać jej charakteru.

4. Anna Werblińska – od wielu lat jedna z najlepszych. Ma to, czego brakuje wielu polskim siatkarkom – dobre przyjęcie. Dodatkowo Werblińska dysponuje znakomitą techniką ataku, potrafi też odmienić losy swoją zagrywką. Mocno przyczyniła się do srebra polskiej reprezentacji w igrzyskach europejskich w Baku i mistrzostwa Polski dla Chemika Police. W klubie też jest jedną z kluczowych postaci, brak nam tak dobrych zawodniczek na tej pozycji.

5. Maja Tokarska – obecnie najlepsza środkowa w Orlen Lidze. Gdy w sezonie 2014/2015 wróciła do polskiej ligi i od tego momentu gra w PGE Atomie Treflu Sopot, spisuje się coraz lepiej. Nie bez przyczyny jest obecnie liderką w rankingu środkowych. Skuteczna w bloku, w ataku, zawodniczka z niewygodną zagrywką. Niejednokrotnie najskuteczniejsza i najlepiej punktująca zawodniczka w drużynie.

6. Małgorzata Glinka-Mogentale – klasa sama w sobie. Niezwykle doświadczona była reprezentantka Polski jest najprawdopodobniej najlepszą polską siatkarką ostatnich lat, a raczej była, bowiem o ostatnim sezonie Glinka-Mogentale postanowiła zawiesić buty na kołku. Zawodniczka odeszła w momencie chwały, ze złotym medalem mistrzostw Polski na szyi. W dodatku będąc nadal w świetnej dyspozycji. W Chemiku ciągnęła grę w trudnych momentach, zarażała energią resztę zespołu, dzieliła się doświadczeniem z młodymi siatkarkami.

7. Katarzyna Skorupa – można chyba przyznać, że na tę chwilę Skorupa to numer 1 wśród polskich rozgrywających. Od roku 2011 gra poza granicami kraju, a obecnie kieruje grą silnego Fenerbahce Stambuł, który ma na celu sięgnąć po m.in. złoto w Lidze Mistrzyń. W dodatku Skorupa robi to bardzo dobrze i niejednokrotnie to jej dobra gra w dużej mierze przyczynia się do wygranej jej zespołu. Aż szkoda, że rozgrywającej nie można oglądać w szeregach reprezentacji Polski.

PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved