Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > X Plebiscyt: Najlepszy trener pracujący w Polsce w 2015 roku

X Plebiscyt: Najlepszy trener pracujący w Polsce w 2015 roku

Ruszył jubileuszowy już X Plebiscyt Strefy Siatkówki, który już od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród naszych czytelników. W tym roku wybieramy „naj” w ośmiu kategoriach, a wybieracie wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. Poniżej przedstawiamy wam nominacje kategorii: najlepszy trener pracujący w Polsce w 2015 roku. W kolejnych newsach będziemy przybliżać dokładniej następne kategorie. Głosowanie odbywać się będzie do 22 stycznia włącznie, pod koniec miesiąca prezentować będziemy wyniki kolejnych kategorii.

KATEGORIA – Najlepszy trener pracujący w Polsce w 2015 roku:

1. Raul Lozano – argentyński trener pokazał, jak zrobić coś prawie z niczego i po raz drugi pokazał też polskim kibicom, że potrafi zdziałać wiele dobrego. Srebrnym medalem mistrzostw świata w 2006 roku wprowadził polską kadrę do elity, a sumienną pracą z Cerrad Czarnymi Radom wprowadził ligowego średniaka do czołówki PlusLigi.2. Andrea Anastasi – Włoch dziesiątą drużynę sezonu 2013/2014 doprowadził w 2015 r. do wicemistrzostwa Polski. To pod jego wodzą Lotos Trefl sięgnął też po Puchar Polski. Włoski szkoleniowiec potrafił stworzyć świetną atmosferę, a co najważniejsze w ubiegłym sezonie bez korzystania z „wielkich” nazwisk stworzył solidny zespół, który stał się postrachem wszystkich. Gdańszczanie wyeliminowali z walki o medale faworyzowaną Skrę, a finalnie zdobyli srebrne krążki mistrzostw Polski.

3. Stephane Antiga – trener mistrzów świata w kolejnym sezonie swojej pracy z polską reprezentacją nie pozwolił na spadek dyspozycji zespołu. Biało-czerwoni dobrze prezentowali się w Lidze Światowej, a także w Pucharze Świata. W tych drugich rozgrywkach zdobyli brązowe medale. Do większych sukcesów polskiej kadrze za każdym razem brakowało niewiele, a na grę Polaków nadal przyjemnie się patrzyło.

4. Nicola Vettori – wydawało się, że zarówno na papierze, jak i finansowo drużyna z Piły będzie raczej słabszą stroną Orlen Ligi. Tymczasem pilanki sprawiły już niejedną niespodziankę, pokonując m.in. Budowlanych, BKS czy Muszyniankę. Zespół jest dobrze poukładany i wydaje się, że gra na 110% możliwości, w czym niewątpliwie widać rękę Włocha. W tym sezonie każdy z zespołów musi obawiać się pilskiej drużyny, a jej gra przez cały czas wydaje się być uporządkowana i co najważniejsze skuteczna.

5. Giuseppe Cuccarini – pod jego wodzą Chemik Police rzadko przegrywa. Policzanki w ubiegłym roku zdobyły po raz kolejny mistrzostwo Polski, w Final Four Ligi Mistrzyń uplasowały się na czwartym miejscu. W tym sezonie mistrzynie Polski jeszcze w Orlen Lidze nie przegrały i bardzo pewnie liderują rozgrywkom. Policzanki dobrze spisują się także w europejskich pucharach, a w tegorocznej Lidze Mistrzyń chcą poprawić swój ostatni wynik, tj. zdobyć medal tych rozgrywek.

6. Sebastian Pawlik – znakomity nauczyciel siatkówki na poziomie młodzieżowym. Nagroda dla najlepszego trenera należy mu się za wykonaną pracę w SMS-ie Spała i za dwa złote medale: mistrzostw Europy i mistrzostw świata, które zdobyła prowadzona przez niego reprezentacja Polski kadetów. Jest to najlepszy przykład, że w Polsce wielka siatkówka nie kończy się na PlusLidze i pierwszej reprezentacji seniorów.

7. Ferdinando de Giorgi – nowa „miotła” w kędzierzyńskim klubie odmieniła drużynę. Dobrze zaplanowane „zakupy” i wprowadzenie pozytywnej atmosfery do ZAKSY to dorobek de Giorgiego w tym sezonie PlusLigi. Poza tym Włoch jest dobrym fachowcem, co widać po wynikach kędzierzynian w rozgrywkach. Pod jego kierownictwem drużyna wyrosła na jednego z kandydatów do złota tegorocznych mistrzostw Polski.

PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved