Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > X Plebiscyt: Najlepsza siatkarka zagraniczna w Polsce w 2015 roku

X Plebiscyt: Najlepsza siatkarka zagraniczna w Polsce w 2015 roku

Ruszył jubileuszowy już X Plebiscyt Strefy Siatkówki, który już od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród naszych czytelników. W tym roku wybieramy „naj” w ośmiu kategoriach, a wybieracie wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. Poniżej przedstawiamy wam nominacje kategorii: najlepsza siatkarka zagraniczna grająca w Polsce w 2015 roku. W kolejnych newsach będziemy przybliżać dokładniej następne kategorie. Głosowanie odbywać się będzie do 22 stycznia włącznie, pod koniec miesiąca prezentować będziemy wyniki kolejnych kategorii.

KATEGORIA – Najlepsza siatkarka zagraniczna grająca w Polsce w 2015 roku:

1. Charlotte Leys – w ubiegłym sezonie pewny punkt PGE Atomu Trefla Sopot, przyjmująca świetnie radziła sobie na polskich parkietach, jak również w europejskich pucharach. Jej dobra postawa nie uszła uwadze władz tureckiego Galatasaray Stambuł, do którego przeniosła się po sezonie. W Orlen Lidze znalazła się w dziesiątce najlepiej przyjmujących, a także była ósmą zagrywającą ligi. Reprezentantka Belgii wielokrotnie walnie przyczyniała się do wygranej swojego zespołu.2. Sanja Popović – liderka Budowlanych Łódź w sezonie 2014/2015, teraz przyczynia się do dobrych wyników MKS-u Dąbrowa Górnicza, do którego trafiła w trakcie obecnych rozgrywek. Swoimi dobrymi zagrywkami potrafiła i potrafi zmienić bieg nie tylko setów, ale i całych meczów. Nie bez powodu na koniec ostatniego sezonu znalazła się w czołówce statystyk – można powiedzieć, że była drugą atakującą całej Orlen Ligi.

3. Heike Beier – w Budowlanych od początku sezonu gra pierwsze skrzypce, wnosi do zespołu niezbędny spokój i dla młodych rozgrywających stanowi bardzo często najpewniejsze rozwiązanie w trudnych momentach. Jest najlepiej punktującą zawodniczką Budowlanych Łódź i jedną z lepszych przyjmujących w Orlen Lidze.

4. Adela Helić – Serbka to w ekipie Bogdana Serwińskiego niekwestionowana liderka, dotychczasowe spotkania to często „one women show” w jej wykonaniu. Posiada mocne uderzenie, czego niestety brak naszym reprezentantkom grającym w Muszyniance. Helić swoją postawą daje energetycznego „kopa” pozostałym siatkarkom z Muszyny.

5. Danica Radenković – w sumie przychodziła do polskiej ligi jako nieznana zawodniczka, a wyrosła na jedną z liderek Muszynianki z którą zdobyła brąz. Dobra gra zauważona została przez władze PGE Atomu Trefla Sopot i teraz z dobrym skutkiem prowadzi jego grę w Orlen Lidze i Lidze Mistrzyń.

6. Madelaynne Montano – dynamiczna Kolumbijka to jedna z najbardziej efektownie grających siatkarek występujących w polskiej lidze. Jej siła, moc i dynamika robią wrażenie na rywalkach i na kibicach. Może zostać motorem napędowym Chemika we wszystkich rozgrywkach i poprowadzić zespół do historycznego medalu policzanek w europejskiej Lidze Mistrzów.

7. Stefana Veljković – Serbka już drugi rok bardzo dobrze sprawuje się na środku siatki Chemika Police. Może nie gwarantuje tylu punktów co Muserski, jednak na pewno jest to europejska i światowa czołówka na swojej pozycji. Stabilna dyspozycja zawodniczki pozwala trenerowi Cuccariniemu stawiać właśnie na nią – jest pewnym punktem w drużynie.

PRZEJDŹ DO GŁOSOWANIA

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved