Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wzrost popularności zakładów bukmacherskich na mecze siatkówki

Wzrost popularności zakładów bukmacherskich na mecze siatkówki

Siatkówka to na chwilę obecną nasz narodowy sport. Choć wielu wciąż wybrałoby piłkę nożną, dzięki ostatnim sukcesom Polaków na arenie międzynarodowej, gra w siatkę zyskała na popularności. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej reprezentacji i coraz częściej śledzimy to, co dzieje się w tym sporcie. Podobny fenomen zaobserwowaliśmy w skokach narciarskich, od kiedy Małysz zaczął odnosić sukcesy. Dana dziedzina sportu zyskuje w naszych oczach, jeśli znajdzie się ktoś, kto będzie nas godnie reprezentował.

Ogromne zainteresowanie siatkówką sprzyja też obstawianiu zakładów na mecze drużynowe. Coraz częściej Polacy nie tylko oglądają mecz siatkówki, co obstawiają u bukmachera. Można to zrobić online (sprawdź listę bukmacherów na Kasyno Orzeł) lub w stacjonarnym kiosku. Siatkówka jest dość często wybieraną dyscypliną sportu przede wszystkim dlatego, że można obstawiać cały rok. Najbardziej popularne są mecze reprezentacji. Te odbywają się latem i wypełniają lukę, jaką zostawia po sobie piłka nożna (wówczas piłkarze odpoczywają). W sezonie jesienno-zimowym z kolei odbywają się mecze pomiędzy klubami na poziomie krajowym. Fanem siatkówki można więc być cały rok!Porady dla typerów – Jak obstawiać mecze siatkówki
Zwróć uwagę na rangę meczu
W siatkówce największą popularnością i uwagą publiczności cieszą się występy reprezentacji. Takie mecze mają też największą rangę, zaczynając od Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy. Dalej lokowane są mistrzostwa Polski. Ligi krajowe odbywają się jesienią.

Nie obstawiaj na początku sezonu
Siatkówka jest sportem drużynowym. Pierwsze mecze bywają nie udane, gdyż dopiero co złożona drużyna potrzebuje czasu, by stworzyć zgrany zespół. Zawodnicy muszą się poznać i dotrzeć. Pierwsze mecze to wielka niewiadoma. Lepiej więc, zamiast obstawiać mecze po prostu obserwować, co dzieje się wewnątrz drużyny, który z zawodników jest najlepszy, poszukać informacji na ich temat. Wykorzystaj ten czas, by dobrze zorientować się w sytuacji.

Zwróć uwagę na miejsce rozgrywania meczu siatkówki
W tym wypadku nie chodzi już o warunki klimatyczne, wysokość murawy, czy większe (mniejsze) boisko, jak w przypadku piłki nożnej. Choć pole do gry ma wszędzie takie same rozmiary, za to wielkość hali może się różnić. Ma to kluczowe znaczenie dla adaptacji zawodników w nowych warunkach. Niewielka odległość widowni od boiska może być czynnikiem negatywnym, który będzie rozpraszał siatkarzy. Podobnym może być układ reflektorów nad parkietem. Dlaczego to takie ważne?

Zawodnicy, którzy przywykli do gry w niewielkich halach mogą mieć kłopot z odnalezieniem się w olbrzymim gmachu na Igrzyskach Olimpijskich. Dezorientacja w pierwszym secie może ich kosztować przegraną w meczu. Warto więc nie tylko obserwować wyniki drużyny, ale również to, na jakich halach miała ona w zwyczaju grać.

Poznaj skład drużyn
Tego punktu nie trzeba chyba tłumaczyć. Nieraz brak najlepszego zawodnika w postaci rozgrywającego lub atakującego skutkuje przegraną meczu. Ten może nie wziąć udziału w spotkaniu z różnych przyczyn: urazy, kontuzje, lub zwyczajnie zmęczenie. Nierzadko trenerzy wystawiają słabszy skład w mniej ważnych meczach, by dać odpocząć najlepszym siatkarzom w drużynie.

Obserwuj media społecznościowe
Facebook, Twitter, etc. to najlepsze źródło informacji na temat życia prywatnego siatkarzy. To jak wiadomo wpływa w znaczny sposób na to, jak prezentują się podczas meczu. Czasem jedna plotka na Instagramie może dać Ci informację, która zaważy o wyniku meczu. Jeśli chcesz, więc wygrywać obstawiając mecze siatkówki, koniecznie obserwuj media społecznościowe i profile siatkarzy.

Znaj zasady gry
Punkt ten również nie powinien dziwić. Nie możemy obstawiać zakładów na mecze siatkówki, nie wiedząc z ilu setów złożony jest mecz lub jak wielką przewagę punktową musi uzyskać drużyna, by wygrać set. Koniecznie sprawdź też, czym jest ‘złoty set’ zanim przystąpisz do obstawiania siatkówki na żywo. Bardzo dobry przewodnik na temat zasad gry w siatkówkę, znajdziesz tutaj. Kolejną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, są rodzaje zakładów.

Sprawdź szybkość transmisji
Ten punkt dotyczy zakładów na żywo. Bywa tak, że obraz z telewizji naziemnej jest transmitowany szybciej o 2-3 sekundy niż ten z transmisji bukmachera. Daje Ci to przewagę w zakładach handicap, o ile korzystasz właśnie z takiej telewizji.

Rodzaje zakładów w siatkówce
1 lub 2 – obstawiasz, która z drużyn wygra mecz lub set
Poniżej/powyżej – zakład określający ilość punktów w meczu, rozegranych setów, lub punktów w danym secie. Wartość ta jest określana jako poniżej/powyżej danej kwoty.
Handicap – obstawiamy zakład określający przewagę punktową/setową jednego z zespołów w meczu
Dokładny wynik – typujemy dokładny wynik, który padnie w meczu
Parzyste/nieparzyste – zakład określający, czy suma punktów po spotkaniu będzie liczbą parzystą lub nieparzystą.
Zdobycz zespołu – zakład, w którym typujemy czy drużyna siatkarzy przekroczy próg punktowy. Jest on ustalany przez bukmachera.
Zdobycz zawodnika – przekroczenie (lub nie) pułapu punktów przez danego zawodnika

Czy warto obstawiać zakłady live na mecze siatkówki?
Zdecydowanie tak! Trzeba jednak się do nich bardzo dobrze przygotować. Pamiętaj, że czasu na reakcję masz niewiele, dlatego czas przed rozegraniem meczu poświęć na dokładną analizę spotkania, składu drużyn i wszystkiego, co wymieniliśmy w pierwszym paragrafie. Bardzo ważne jest również, byś odłożył na bok wszelkie sympatie, czy niechęć do danej drużyny. Liczy się analiza sytuacji, nie emocje.

Oglądanie meczu siatkówki samo w sobie jest już emocjonujące i może być świetną zabawą. Jeszcze większą frajdę może przynieść Ci obstawianie zakładów. Sukces to szczegółowa analiza sytuacji. Obstawianie zakładów na mecze siatkówki przypomina obmyślanie strategii bitwy. Liczy się to, jak wiele wiesz i Twoje doświadczenie. Z czasem od nowicjusza, masz szansę zostać mistrzem obstawiania zakładów. Aby to osiągnąć, potrzeba jednak czasu i wytrwałości. Powyższe porady jak obstawiać mecze siatkówki na pewno Ci w tym pomogą.

źródło: materiał partnera

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved