Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wzmocnienia w Mickiewiczu Kluczbork

Wzmocnienia w Mickiewiczu Kluczbork

UKS Mickiewicz Kluczbork jest blisko skompletowania składu na nadchodzący sezon. Trzon zespołu został utrzymany, ale działacze dokonali też solidnych wzmocnień. Drużyna prowadzona przez Mariusza Łysiaka w nadchodzących rozgrywkach jeszcze mocniej ma zaznaczyć swoją obecność w II lidze, niż stało się to w poprzednim sezonie.

Przypomnijmy, że UKS Mickiewicz Kluczbork występuje w trzeciej grupie II ligi mężczyzn. W poprzednim sezonie dość niespodziewanie wygrał rywalizację w play-off z faworyzowanymi Czarnymi Rząśnia, awansując w ten sposób do turnieju półfinałowego. W nim nie odegrał większej roli, ale zdobyte doświadczenie może zaowocować w najbliższych rozgrywkach. – Dwa sezony temu zajęliśmy czwarte miejsce, w poprzednich rozgrywkach mieliśmy drugą pozycję w grupie, a teraz naszym celem będzie awans co najmniej do turnieju półfinałowego. Taki jest nasz cel, ale sport pisze różne scenariusze. W minionych rozgrywkach przecież nikt nie stawiał, że będziemy w dwójce, bo czołowe lokaty były zarezerwowane dla Lechii Tomaszów Mazowiecki i Czarnych Rząśnia – powiedział Mariusz Łysiak, szkoleniowiec drużyny z Kluczborka. – W każdym roku chcemy być lepsi. Małymi krokami dążymy do celu. Chcemy być mocnym zespołem w II lidze. Mecze, które będziemy rozgrywać, mają dostarczać kibicom mnóstwo emocji. Na nasze spotkania przychodzi mnóstwo kibiców, co świadczy o tym, że w Kluczborku jest spory głód siatkówki – dodał trener Mickiewicza.W międzysezonowej przerwie nie doszło w jego składzie do rewolucji kadrowej. Kontrakty przedłużyli bowiem: Jędrzej Brożyniak i Paweł Cygler (rozgrywający), Jurij Flyunt (atakujący), Konrad Mucha (środkowy), Bartosz Hiper oraz Gracjan Sachnik (libero). Największe zmiany zaszły na przyjęciu, bowiem z Espadonu Szczecin do Kluczborka przeniósł się Maciej Kowalonek, Czarnych Rząśnia na Mickiewicza zamienił Roman Kącki, zaś z Politechniki przyszedł Mateusz Mikołajczak. Trwają jeszcze rozmowy z dwoma przyjmującymi, a skład na tej pozycji ma uzupełnić wychowanek – Mateusz Szyporta. Na atak zakontraktowano Mateusza Zarankiewicza, który ma za sobą nawet przeszłość w PlusLidze. Na środek dołączyli Piotr Jedliński (Lechia Tomaszów Mazowiecki), Krzysztof Kuwaczka (młoda ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) oraz Maciej Niedzielski (wychowanek). Trwają też rozmowy z Mateuszem Frącem, który ma za sobą I-ligową przeszłość, broniąc barw Victorii PWSZ Wałbrzych. Jeśli działaczom z Kluczborka uda się pozyskać tego zawodnika, to na przyjęcie będzie przestawiony Flyunt.

Przygotowania do sezonu 2017/2018 podopieczni Mariusza Łysiaka rozpoczną 17 sierpnia. Będą one odbywały się na własnych obiektach. Na pewno Mickiewicz weźmie udział w turniejach w Oławie oraz Wrocławiu. Przewidziane są też mecze sparingowe przed własną publicznością, a pierwszy pojedynek ligowy drużyna z Kluczborka rozegra na początku października.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved