Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wzmocnienia częstochowskiego Norwida

Wzmocnienia częstochowskiego Norwida

fot. archiwum

Doświadczony rozgrywający Jakub Oczko oraz 23-letni atakujący Michał Kaczyński – to mają być asy beniaminka I ligi Exact System Norwida. Drużynę poprowadzi Radosław Panas.

Norwid, który walcząc o awans, odpadł po pasjonującej walce na etapie turniejów półfinałowych, przejął miejsce w I lidze od Campera Wyszków. W sezonie 2016/2017 zagra więc na zapleczu PlusLigi i patrząc na transfery, można powiedzieć, że nie zamierza być chłopcem do bicia. 35-letni Jakub Oczko przez lata związany był z AZS-em, a ostatnio występował w MKS-ie Będzin. Do opartej na młodzieży drużyny ma wnieść doświadczenie. Podobnie Michał Kaczyński, który co prawda ma dopiero 23-lata, ale zdążył już grać w AZS-ie (3 sezony) i włoskiej Serie A1. Kaczyński jest wychowankiem Norwida. Miał propozycje z innych klubów, także z PlusLigi, ale chciał wrócić do tego, w którym zaczynał.Można powiedzieć, że Michał od dziecka był związany z Norwidem, w jego przypadku zadecydował więc sentyment – mówi prezes klubu Krzysztof Wachowiak.Cieszymy się, że będzie z nami, bo to gracz, który prezentuje określony poziom i na pewno ma dużą wartość. Kuba ma wnieść do drużyny swoje olbrzymie doświadczenie. Ale będą też inni. Wraca do nas przyjmujący Adam Smolarczyk, który ostatnio grał w Victorii Wałbrzych oraz, z Ostrołęki, libero Krzysztof Kołodziej. Obaj zdobywali w naszych barwach medale mistrzostw Polski juniorów, teraz zagrają w I lidze. W ich przypadku również można mówić o poważnym wzmocnieniu – ocenia Wachowiak.

Trener Radosław Panas na pierwszym treningu spotka się z zespołem w poniedziałek 1 sierpnia. Rozgrywki w I lidze ruszą prawdopodobnie 1 października, więc na przygotowania zespół będzie miał dwa miesiące. Na razie jeszcze nie wiadomo, gdzie beniaminek będzie rozgrywał mecze. Czy w swojej hali przy ul. Jasnogórskiej, czy w Hali Polonia. – Tutaj trwają jeszcze rozmowy. Trener Radosław Panas postawił warunek, że jeżeli mamy mecze rozgrywać w Polonii, to musimy tam również trenować. Hala jest jednak mocno obłożona i w rozpisce trzeba szukać luk na zajęcia dla nas. Inna sprawa, że u nas dla wszystkich kibiców, którzy chcieliby przychodzić na mecze, może zabraknąć miejsca. Pokazały to play-off i turnieje o awans w minionym sezonie – podsumowuje prezes Wachowiak.

źródło: czestochowa.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved