Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wystartowały Mistrzostwa Torunia Amatorów

Wystartowały Mistrzostwa Torunia Amatorów

fot. fivb-org

Zakończył się pierwszy z trzech turniejów eliminacyjnych w Mistrzostwach Torunia Amatorów, które rozgrywane są w ramach Bella Plaży Gotyku Toruń 2019. Po całodziennych zmaganiach najlepsi okazali się w nim Dawid Sternicki i Jakub Urtnowski, którzy stali się tym samym pierwszymi liderami w klasyfikacji generalnej zmagań. W niedzielę do rywalizacji przystąpią pary mieszane.

Rozgrywki Mistrzostw Torunia Amatorów toczyły się na czterech boiskach przy Zespole Szkół nr 10 w Toruniu. Dzięki temu turniej przeprowadzono sprawnie, a duety walczyły w sprzyjających warunkach. Mimo że były to zmagania amatorskie, poziom był naprawdę wysoki, co pokazuje, jak z roku na rok rozwija się siatkówka plażowa w Toruniu.Do rywalizacji ostatecznie przystąpiło dziesięć par, które walczyły nie tylko o wygraną w tym pierwszym turnieju, ale o cenne punkty w klasyfikacji generalnej zmagań Mistrzostw Torunia Amatorów. Tylko dwanaście najlepszych po trzech turniejach eliminacyjnych par będzie mieć okazję, by zagrać w zawodach finałowych, które toczyć się będą w sierpniu na głównej arenie Bella Plaży Gotyku Toruń 2019, zlokalizowanej na Rynku Nowomiejskim.

Od pierwszych spotkań prym w turnieju wiedli Dawid Sternicki i Jakub Urtnowski, którzy na koniec triumfowali w całych zawodach. To ta dwójka wygrywała mecz za meczem i po trzech zwycięstwach awansowała do półfinału. W nim zmierzyła się z duetem Kacper Krzewiński i Rafał Ronowski, który po porażce w drugiej rundzie spadł na prawą stronę turniejowej drabinki i zanim dotarł do strefy medalowej musiał rozegrać cztery mecze. W drugim starciu półfinałowym zmierzyły się ze sobą pary Przemysław Migdalski i Kamil Maciejewski oraz Damian Gajewski i Łukasz Detmer. Ci pierwsi mieli trochę łatwiejszą drogę do walki o finał – przeszli bowiem z lewej strony, rozgrywając w sumie przed półfinałem tylko dwa mecze. Ci drudzy musieli zagrać o jeden mecz więcej, gdyż w drugiej rundzie ulegli późniejszym triumfatorom.

Do finału awansowali Sterniki/Urtnowski oraz Migdalski/Maciejewski i to ci pierwsi na sam koniec zmagań cieszyli się z tego najważniejszego zwycięstwa. W starciu o trzecie miejsce lepsza okazała się dwójka Krzewiński/Ronowski. Wszystkie duety walczą nie tylko o wygraną w turnieju. Pary, które uplasowały się na podium zmagań uzyskują dodatkowe punkty (1. miejsce – 3, 2. miejsce – 2 i 3. miejsce – 1), dlatego rywalizacja o strefę medalową jest naprawdę zacięta.

Drugi turniej eliminacyjny Mistrzostw Torunia Amatorów rozegrany zostanie 20 lipca.

Klasyfikacja I turnieju eliminacyjnego oraz ranking Mistrzostw Torunia Amatorów:

I miejsce    – Dawid Sternicki /Jakub Urtnowski                     7 + bonus 3 pkt
II miejsce  – Przemysław Migdalski/ Kamil Maciejewski  6 + bonus 2 pkt
III miejsce – Kacper Krzewiński / Rafał Ronowski               5 + bonus 1 pkt
IV  – Damian Gajewski /Łukasz Detmer                            4 pkt
V – VI  – Bartosz Podlewski/Fryderyk Markiewicz    3 pkt
– Radosław Krzyżan / Łukasz Siuzdak                               3 pkt
VII – VIII  – Dominik Zieliński/Kamil Siwka                   2 pkt
– Szymon Mroczkowski /Kacper Gaudyn                       2 pkt
IX – X – Rafał Walter /Jarosław Łykowski                      1 pkt
– Jakub Mróz / Romanowicz Bartosz                                1 pkt

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved