Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Wysokie miejsca Polek w rankingach indywidualnych World Grand Prix

Wysokie miejsca Polek w rankingach indywidualnych World Grand Prix

fot. CEV

Podopieczne Jacka Nawrockiego w dotychczasowych sześciu spotkaniach cyklu World Grand Prix przegrały tylko jeden mecz z Koreą Południową. Biało-czerwone pomimo porażki zajmują drugie miejsce w tabeli grupy drugiej. Dobre wyniki Polek przełożyły się na ich wysokie indywidualne pozycje.

W klasyfikacji najlepiej punktujących prowadzi Portorykanka Karina Ocasio, która w dotychczasowych meczach zdobyła 107 punktów (92 w ataku, 8 w bloku i 7 w polu zagrywki). Druga jest Malwina Smarzek z dorobkiem 104 punktów (88 w ataku, 9 w bloku oraz 7 w zagrywce), także 104 punkty na swoim koncie ma Peruwianka Angela Leyva. Berenika Tomsia plasuje się na pozycji numer 10 i zdobyła 83 punkty (71 w ataku, 8 w bloku i i 4 w zagrywce), natomiast 15. miejsce z dorobkiem 68 punktów zajmuje Agnieszka Kąkolewska (odpowiednio 45 + 20 +3). Zuzanna Efimienko zajmuje 47. lokatę i zdobyła dotąd 38 punktów (26 + 8 + 4)Malwina Smarzek może pochwalić najwyższą procentową skutecznością w ataku. Po sześciu meczach reprezentantka Polski zanotowała 49-procentową skuteczność, drugie miejsce zajmuje Angela Leyva i ma 43-procentową skuteczność, trzecia jest Karina Ocasio z 41 proc. skuteczności w ataku. Bernika Tomsia zajmuje siódmą lokatę z 39-procentową skutecznością.

Pierwsze miejsce wśród najlepiej blokujących zajmuje Agnieszka Kąkolewska ze współczynnikiem 1,0. Druga jest Koreanka Sim Ju Kim ze współczynnikiem 0,73, a trzecia jest reprezentantka Kazachstanu Ala Bogdaszina i ma współczynnik 0,71. Inne Polski plasują się odpowiednio: na 19. pozycji Malwina Smarzek – 0,45 a na 21. lokacie Berenika Tomsia ze współczynnikiem 0,40.

Wśród najlepiej zagrywających na pierwszym miejscu jest Joanna Wołosz, druga jest Peruwianka Daly Santana, a trzecia Koreanka Jin Hyo Yang. Nieźle w elemencie zagrywki spisuje się też Malwina Smarzek i zajmuje szóstą lokatę wśród najlepiej zagrywających. Martyna Grajber zajmuje 34. lokatę, a Berenika Tomsia 35. miejsce. Z kolei Zuzanna Efimienko jest na 37. miejscu.

Wśród najlepiej rozgrywających drugie miejsce zajmuje Polska – Joanna Wołosz i nieznacznie ustępuje pierwszej Kolumbijce Alejandrze Marii Marin. Natomiast wśród najlepiej broniących prowadzi polska libero Agata Witkowska, zawodniczka ta wyprzedza Koreankę Ran Hae Kim oraz Peruwiankę Mirian Patino. Na dziewiątym miejscu znalazła się Martyna Grajber a na 10. Malwina Smarzek, 16. lokatę zajmuje Berenika Tomsia.

W ostatniej klasyfikacji najlepiej przyjmujących dwa pierwsze miejsca jak na razie przypadły Polkom. Na pierwszym miejscu znajduje się Martyna Grajber i ma 65-procentową skuteczność w tym elemencie gry, natomiast na drugim miejscu jest Agata Witkowska i ma 63-procentową skuteczność. Na trzecim miejscu jest Kolumbijka Margarita Martinez (54 proc.).

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved