Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Wysokie ambicje Jastrzębskiego Węgla

Wysokie ambicje Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel nie ma już takich możliwości ani ambicji jak w minionych sezonach PlusLigi, ale wciąż ma się jednak czym pochwalić. Działacze śląskiego klubu chcą uczynić ze swojej Akademii Talentów najlepszą siatkarską szkółkę w Polsce, a swoje plany potwierdzają coraz nowymi wyróżnieniami, zdobywanymi przez śląskich siatkarzy.

Po tym jak Jastrzębska Spółka Węglowa ograniczyła finansowanie klubu, ten nie bije się już o medale. Jest ligowym średniakiem, który jednak może się pochwalić najlepszą drużyną w Młodej Lidze. Młodzieżowe mistrzostwo Polski to sukces, którego przed sezonem nikt się nie spodziewał. – Był taki moment, gdy wydawało się, że akademia w ogóle przestanie istnieć – wspominał Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla. Do tego na szczęście nie doszło, a stało się tak dzięki pomocy Żor, które otoczyły opieką jastrzębskich siatkarzy.Co ciekawe, gdy latem minionego roku odwoływano ze stanowiska prezesa Zdzisława Grodeckiego, zarzucano mu, że chciał przenieść akademię z Jastrzębia do Żor… – Zarzut nie dotyczył samego faktu, ale tego, że prezes uczynił to za plecami właściciela i rady nadzorczej klubu – wyjaśnił Gorol.

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla funkcjonuje od 2012 roku, ale dopiero po przeniesieniu do Żor zdobyła młodzieżowe mistrzostwo kraju. – Podjęliśmy ryzyko, które jak widać się opłaciło. Przyjęliśmy jastrzębskich siatkarzy do naszej szkoły. Staraliśmy się stworzyć im jak najlepsze warunki do treningów. Liczymy na wieloletnią współpracę. Od września do dyspozycji siatkarzy będzie nowa hala wybudowana za dwa miliony złotych – mówił Waldemar Socha, prezydent miasta.

Klub rozmawia też z władzami Żor o tym, żeby w przyszłości akademia mocniej kojarzyła się z tym miastem – także przez nazwę. – To już taki biznes, że miasto – żeby mieć z tego korzyści – musi być bardziej wyeksponowane w nazwie. Niewykluczone, że tak się właśnie stanie – zaznaczył Socha.

W akademii trenuje obecnie około sześćdziesięciu młodych siatkarzy. Grają w rozgrywkach juniorskich, ale także w drugiej lidze. – Tylko my wiemy, ile pracy kosztował nas ten medal – przyznał Jarosław Kubiak, trener koordynator w akademii. W drużynie są zawodnicy z całej Polski. – Chcielibyśmy, żeby przeważali ludzie z regionu, ale o to jest trudno, gdyż Ślązacy są za niscy – zażartował Kubiak.

Cały artykuł Wojciecha Todura dostępny jest na Sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved