Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wyrównany turniej w Poznaniu, najlepszy zespół Uni Opole

Wyrównany turniej w Poznaniu, najlepszy zespół Uni Opole

W hali C na „Chwiałce” odbył się tradycyjny turniej „Poznań Cup” z udziałem pierwszoligowych siatkarek Enei Energetyka Poznań, Uni Opole i Jokera Świecie. Zakończył się on wygraną opolanek, jednak zarówno one, jak i Energetyk i mistrz I ligi ze Świecia wygrały po jednym meczu w turnieju i po jednym przegrały.

W pierwszym meczu turnieju – Czy stracimy atut własnej hali, bo przeprowadziłyśmy się do większego, typowego dla I ligi obiektu? Nie sądzę, bo naszym największym atutem zawsze byli kibice. Mam nadzieję, że w nowym obiekcie stworzą jeszcze większy kocioł i rywalki dzięki temu będą bardziej zdeprymowane niż na „Chwiałce” – tłumaczyła po piątkowej porażce z Uni Opole przyjmująca poznanianek Klaudia Świstek, która wciąż się rehabilituje po operacji ścięgna Achillesa i wystąpi na inaugurację I ligi.W sobotę opolanki po zaciętym spotkaniu uległy po tie-breaku Jokerowi Świecie. Trener Jokera w każdym secie próbował innych ustawień dając pograć wszystkim 12 zawodniczkom. – Mamy jeszcze sporo pracy, ale na dziś trzeba być zadowolonym – podkreślał Marcin Wojtowicz.Skończyliśmy w tym tygodniu najcięższy okres do tej pory i brakuje mocy, świeżości. Myślę, że wszystko będzie szło w dobrym kierunku – dodał.

Niedzielny mecz pomiędzy Jokerem i Energetykiem również skończył się w pięciu setach, tym razem górą były jednak poznanianki. – Energetyk był dziś po prostu lepszy. Mamy po turnieju materiał do analizy. Wiemy, że musimy jeszcze ciężko pracować – mówił po turnieju trener Jokera.

Podopieczne Marcina Patyka w letniej przerwie przeszły dużą rekonstrukcję składu. Do poznańskiego zespołu dołączyło siedem zawodniczek i można się zastanawiać jaka będzie siła zespołu na tle innych ekip w I lidze, z której w tym sezonie do ekstraklasy bezpośrednio awansuje zwycięzca. – Słyszałam już opinię, że nie mieliśmy spektakularnych transferów, ale moim zdaniem naszą siłą może być kolektyw. Jest szansa, by jeszcze lepiej się dobrać pod względem charakterologicznym niż w poprzednim sezonie, a wtedy wszystko się może zdarzyć – dodała Klaudia Świstek.

Wyniki turnieju:
Enea Energetyk Poznań – Uni Opole 1:3
(25:23, 25:27, 17:25, 26:28)
Joker Mekro Energoremont Świecie – Uni Opole 3:2
(24:26, 25:16, 25:13, 23:25, 15:6)
Joker Mekro Energoremont Świecie – Enea Energetyk Poznań 2:3
(13:25, 25:20, 23:25, 25:17, 9:15)

źródło: Głos Wielkopolski, inf. własna, joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved