Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wypowiedź kapitana kadry wbrew zapisom Kodeksu Etyki i Postępowania PZPS?

Wypowiedź kapitana kadry wbrew zapisom Kodeksu Etyki i Postępowania PZPS?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Niedzielna wypowiedź kapitana reprezentacji Polski siatkarzy w niedzielnym programie „Prawda Siatki” wzbudziła mnóstwo kontrowersji. Poszło o słowa Michała Kubiaka dotyczące siatkarzy z Iranu i narodu irańskiego. Wypowiedź siatkarza stoi w rażącej sprzeczności z zapisami Kodeksu Etyki i Postępowania PZPS, dlatego też sprawą w najbliższym czasie powinny zając się organy siatkarskiej centrali.

Oni zawsze grają niewiniątka. Są niby super i fajni, a my najgorsi. Ale moje zdanie jest takie, że to są fatalni, złośliwi i chamscy ludzie. Dla mnie ten naród jest skreślony, mimo że oni dumnie nazywają się Persami, a nie Arabami. Tak naprawdę są zwykłymi leszczami – powiedział Michał Kubiak w „Prawdzie Siatki”, której odcinek został opublikowany w niedzielę w Internecie. Wypowiedź o tyle dziwną, że kibice doskonale kojarzą siatkarza Skry Milada Ebadipoura, który pochodzi z Iranu. – Ebadipour jest w porządku? A jak ma się zachowywać, skoro przyjechał do nas? – pytał retorycznie Kubiak.Wypowiedź ta nie pozostała bez echa. W mediach społecznościowych przetoczyła się krytyka kapitana reprezentacji Polski. Zdaniem wielu nie powinien wypowiadać publicznie takich słów, zwłaszcza, że do programu został zaproszony właśnie jako reprezentant Polski i kapitan kadry. Nie brakowało jednak też głosów, że ma prawo do takiej opinii i jej wygłaszania.

Na słowa Kubiaka błyskawicznie zareagowała Skra Bełchatów, zamieszczając na Twitterze wpis dotyczący Milada Ebadipoura:

 

Jeden z twórców programu poinformował, że na prośbę zawodnika film został już skasowany, a niedługo pojawi się jego nowa wersja bez kontrowersyjnych słów kapitana reprezentacji Polski.

Z naszych informacji wynika, że sprawa dotarła już do Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Przypomnijmy, że nie tak dawno Zarząd PZPS przyjął Kodeks Etyki i Postępowania, w którym cały rozdział poświęcono szacunkowi. Czytamy w nim m.in.  „Unikamy wszelkich zachowań, które mogłyby naruszyć godność drugiej osoby. Szanujemy różnorodność płci, narodowości, ras, wieku, wyznań religijnych, orientacji seksualnych oraz wszelkich innych cech.” oraz „Okazujemy szacunek kibicom i zawodnikom drużyny przeciwnej, zarówno w przypadku wygranej, jak i przegranej. Nie tolerujemy przejawów agresji i dyskryminacji, a w przypadku wystąpienia negatywnych zjawisk zawsze głośno wyrażamy nasz sprzeciw…

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved