Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wyniki turniejów w Głogowie, Międzyrzeczu i Żaganiu

Wyniki turniejów w Głogowie, Międzyrzeczu i Żaganiu

Przed inauguracją rozgrywek w I i II lidze drużyny rozegrały kolejne mecze sparingowe. Turniej w Głogowie wygrali gospodarze przed Olimpią Sulęcin i Wilkami Wilczyn. W Międzyrzeczu triumfowali siatkarze Orła, a w Żaganiu w finale Sobieski pokonał Olavię Oława.

Chrobry Głogów był gospodarzem turnieju towarzyskiego, który stanowił jeden z elementów przygotowań do zbliżającego się sezonu. W pierwszym spotkaniu podopieczni Dominika Walencieja wygrali z Wilkami Wilczyn 3:0. Pierwszoligowa Olimpia Sulęcin wygrała dwa mecze: z Wilkami Wilczym i gospodarzami – Chrobrym – oba po 2:1. Zarówno Olimpia, jak i Chrobry miały po 4 punkty po dwóch spotkaniach, został rozegrany dodatkowy set, w którym miejscowi nie byli gościnni (25:20) i to SPS odniósł zwycięstwo w całym turnieju.W Międzyrzeczu także rywalizacja o puchar burmistrza. Wygrał miejscowy Orzeł (zwycięstwa z Astrą Nowa Sól 2:1 i OPP Powiat Kołobrzeg 2:1). Astra druga – wygrała z OPP również 2:1.

Z okazji dorocznego Jarmarku św. Michała w Żaganiu rozegrano tradycyjny turniej piłki siatkowej. Oprócz gospodarzy, czyli WKS-u Sobieskiego Żagań, udział w nim wzięli OFM Bielawianka Bester Bielawa, Olavia Oława i KU AZS Uniwersytet Zielonogórski. Mecze rozgrywano do 3 setów. W pierwszym spotkaniu WKS Sobieski Żagań pokonał Bielawiankę Bielawa 2:1 i zapewnił sobie prawo gry w meczu o pierwsze miejsce, w którym spotkał się z Olavią Oława, która z kolei pokonała zielonogórzan 3:0. W spotkaniu przegranych, o najniższe miejsce na podium, drużyna OFM Bielawianka Bester Bielawa pokonała KU AZS Uniwersytet Zielonogórski 2:1. Najlepszym zawodnikiem z Zielonej Góry został wybrany Patryk Rogowski, natomiast z Bielawianki Mateusz Linkowski. W meczu o pierwsze miejsce WKS Sobieski Żagań pokonał MKS Olavię Oława 2:1. Najlepszym zawodnikiem w Sobieskim był libero Kamil Kulczycki, a w drużynie z Oławy Adrian Zdebel.

źródło: miedziowe.pl, naszemiasto.pl, Radio Zachód

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved