Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wymuszona przerwa Radenković, Sawenczuk wypożyczona

Wymuszona przerwa Radenković, Sawenczuk wypożyczona

fot. 058sport.pl

Noga w bucie ortopedycznym i około 10 dni przerwy – tak wygląda sytuacja Danicy Radenković, rozgrywającej PGE Atomu Trefla, która była poza grą w dwóch ostatnich meczach drużyny w 2015 roku. Na boisku w barwach sopockiej drużyny nie zobaczymy już Olgi Sawenczuk. Ukraińska przyjmująca została wypożyczona do końca sezonu do francuskiego Rocheville le Cannet.

Danica Radenković nie grała w dwóch ostatnich meczach. Najpierw zabrakło jej podczas starcia Ligi Mistrzyń z Igor Gorgonzola Novara. Co prawda rozgrywająca wybrała się z drużyną do Włoch, ale przed meczem doznała kontuzji. Problemy z nogą nękały Serbkę już od pewnego czasu, ale nie były one na tyle poważne, aby musiała opuszczać mecze.Teraz zawodniczka chodzi w bucie ortopedycznym, ponieważ ma naciągnięte mięśnie łydki. Jej rekonwalescencja potrwa około 10 dni. Tego urazu Serbka nabawiła się w Novarze. Biorąc pod uwagę fakt, że atomówki zagrają kolejny mecz dopiero w połowie stycznia, ma sporo czasu, aby dojść do pełni sił. Wówczas powinna być gotowa do gry także Brittnee Cooper. Amerykana wracała do zdrowia po urazie barku. Gdyby zaszła potrzeba, mogła grać już teraz, ale nie było sensu ryzykować, gdyż rywalki nie były aż tak wymagające.

Z sopockim klubem pożegnała się już Olga Sawenczuk. Ukraińska przyjmująca była z drużyną Lorenzo Micellego od okresu przygotowawczego. Dobrze znała założenia taktyczne drużyny, ale nie potrafiła się w nie wkomponować. W składzie pojawiało się dla niej miejsce, gdy problemy rodzinne zatrzymały w USA Falyn Fonoimoanę. I choć władze klubu nie dały jasnego komunikatu, że Amerykanka nie dotrze do Polski, to jednak zatrudniły w jej miejsce Ukrainkę.

Sawenczuk zagrała łącznie w ośmiu meczach – sześciu ligowych i dwóch w Lidze Mistrzyń. W Orlen Lidze tylko dwukrotnie pojawiała się na boisku w więcej niż jednym secie na mecz. W sumie zebrała ich 10 i zdobyła 17 punktów.

Więcej w serwisie sport.trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved