Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wyłoniono mistrza Francji w siatkówce kobiet i mężczyzn

Wyłoniono mistrza Francji w siatkówce kobiet i mężczyzn

fot. Anna Wojnowska

W sobotę poznaliśmy mistrza i mistrzynie Francji. W obu przypadkach o tytule zadecydował jeden mecz. Zdecydowanie więcej emocji było w meczu kobiecym, gdzie ASPTT Mulhouse potrzebowało pięciu setów, aby pokonać Le Cannet. W kategorii mężczyzn triumfowali siatkarze Chaumont VB 52, którzy nie oddali nawet seta Spacer’s Toulouse VB.

We Francji ćwierćfinały i półfinały rozgrywano do dwóch wygranych, a o złotym bądź srebrnym medalu decydował jeden mecz. Obie finałowe ekipy kobiece bez problemów przeszły 1/4 finału, natomiast w półfinale ASPTT Mulhouse przegrało jeden mecz z RC Cannes, Le Cannet także odniosło jedną porażkę z AS Saint-Raphael VB. Dwa pierwsze sety sobotniego finału przebiegały pod zupełną kontrolą raz jednej, raz drugiej drużyny, która dominowała przede wszystkim w ataku. W meczu było zatem 1:1. Emocje zaczęły się dopiero w secie trzecim, gdzie Le Cannet wygrało 25:23 i wyszło na prowadzenie 2:1, prawdziwa kumulacja nastąpiła jednak w secie czwartym. ASPTT Mulhouse musiało postawić wszystko na jedną kartę, by doprowadzić do tie-breaka. Prowadziło nawet 16:14, ale ostatecznie wygrało dopiero po horrorze w końcówce – 36:34. Podbudowało to zespół na tyle, że tie-breaka rozpoczął on z dużym animuszem i w pełni zdominował rywalki, zdobywając tym samym tytuł mistrzowski (5:3, 10:7, 12:9, 15:9). Całe spotkanie trwało blisko dwie godziny i dwadzieścia minut. Liderkami zespołu okazały się Daly Santana i Maeva Orle, które zdobyły odpowiednio 22 i 24 oczka, ekipie Le Cannet nie pomogło natomiast 20 punktów Alexandry Lazic. Świeżo upieczone mistrzynie Francji miały przede wszystkim przewagę w ataku i zagrywce. W tym pierwszym elemencie radziły sobie ze skutecznością 45 proc., przy 35 proc. rywalek, natomiast w asach serwisowych było 7:3. W bloku jednak lepsze okazały się siatkarki Le Cannet – 12:8.

ASPTT Mulhouse – Le Cannet 3:2
(25:18, 17:25, 23:25, 36:34, 15:9)Zobacz również:
Wyniki i tabela play-off ligi francuskiej kobiet

Nieco krócej trwał wieczorny finał męski. Chaumont VB 52 rozpoczęło mecz z ogromnym animuszem, demolując wręcz swojego przeciwnika w pierwszym secie – 25:16. Ustawiło w nim sobie przede wszystkim grę swoją zagrywką (5 asów serwisowych w secie), co potem pozwoliło mu dominować i w ataku, i w bloku. Nieco więcej walki było w secie drugim, ale gracze Chaumont VB 52 dalej kontrolowali boiskowe wydarzenia, przeważając niemal w każdym elemencie, mieli np. 46-procentową skuteczność ataku przy 38 proc. rywali, w bloku zapunktowali 6 razy, przy 3 punktach zdobytych tym elementem przez rywali. Zdecydowanie najwięcej emocji było w secie trzecim, ostatecznie jednak po grze na przewagi Chaumont VB 52 mogło świętować mistrzowski tytuł. Na uwagę zasługuje przede wszystkim spora przewaga mistrzów Francji w bloku (14:5), z czego sześć punktów tym elementem zdobył Jonas Augenier. W asach serwisowych było 9:4 dla Chaumont. 13 punktów dla wygranych zdobył Stephen Boyer, natomiast w ekipie pokonanej liderem okazał się były zawodnik ekipy z Olsztyna – Bram van den Dries, który zdobył 16 punktów. Warto odnotować też fakt, że grę Spacer’s Toulouse VB prowadził Antoine Brizard, który od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Onico Warszawa.

Chaumont VB 52 – Spacer’s Toulouse VB 3:0
(25:16, 25:21, 27:25)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi francuskiej mężczyzn

źródło: inf. własna, lnv.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved