Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Wyjaśnienia PZPS-u dotyczące nowych uregulowań w rozgrywkach młodzieżowych

Wyjaśnienia PZPS-u dotyczące nowych uregulowań w rozgrywkach młodzieżowych

Przepis o ograniczeniu liczby zawodników młodszych w kategorii junior i kadet wywołał dyskusje w środowisku i gdzieniegdzie niepotrzebne być może emocje. Polski Związek Piłki Siatkowej przesłał do naszej redakcji wyjaśnienie i interpretację tego przepisu, którą prezentujemy naszym czytelnikom.

Wyjaśnienie Polskiego Związku Piłki Siatkowej:W odpowiedzi na artykuł, który ukazał się na portalu Strefa Siatkówki (www.siatka.org) z dnia 6 września bieżącego roku Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że zapis dotyczący udziału 3 zawodników młodszych, który został wysłany do Wojewódzkich Związków w dniu 29 stycznia br. został zinterpretowany przez niektórych trenerów niezgodnie z zapisami. Poniżej znajduje się prawidłowa interpretacja:

*w sezonie 2018/2019 (zgodnie z wytycznymi MSiT) w składzie zespołu („CZTERNASTKA MECZOWA”) od ćwierćfinałów do turnieju finałowego MP włącznie może być do 3 zawodników/zawodniczek o rok młodszych OD DANEJ KATEGORII WIEKOWEJ TJ. (w sezonie 2018/2019) DLA JUNIORA (w 2018 urodzeni w 01.01.2000 – 31.12.2001) – ROCZNIK 2002, DLA KADETA (w 2018 urodzeni w 01.01.2002 – 31.12.2003) – ROCZNIK 2004. PRZED KAŻDYM MECZEM LISTĘ ZAWODNIKÓW/CZEK NALEŻY PRZEDSTAWIĆ SĘDZIEMU GŁÓWNEMU LUB SĘDZIEMU PIERWSZEMU, JEŻELI NIE MA WYZNACZONEGO SĘDZIEGO GŁÓWNEGO.

Co do ilości rozgrywanych meczów podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich, Zespół Metodyczny działający przy Polskim Związku Piłki Siatkowej wraz z pomocą Wydziału Szkolenia, Wydziału ds. Młodzieży oraz Wydziału Trenerskiego, przedstawili na zebraniu Zarządu PZPS nową formułę rozgrywania Turnieju Nadziei Olimpijskich, która została przez Zarząd PZPS zaakceptowana i przesłana do wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Siatkowej w dniu 14 czerwca br. Nowa formuła przewiduje, że każdy zespół podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich rozegra 3 mecze. Ponadto, na prośbę Polskiego Związku Piłki Siatkowej, odbyło się spotkanie z Zespołem Sportu Młodzieżowego przy Instytucie Sportu, po którym zostało wysłane pismo do MSiT z prośbą o pozostanie przy poprzednich przepisach na kolejny sezon.

Co więcej w październiku odbędzie się III Kongres Siatkówki Młodzieżowej, podczas którego będzie ten temat szeroko omawiany.

Miejmy nadzieję, że to oświadczenie wyjaśni niektóre wątpliwości, a dyskusja na III Kongresie Siatkówki Młodzieżowej będzie przede wszystkim merytoryczna i przyniesie rozwiązanie tego i wielu innych problemów siatkówki młodzieżowej.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved