Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wygrany sparing Czarnych Radom z reprezentacją Izraela

Wygrany sparing Czarnych Radom z reprezentacją Izraela

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom rozegrali pierwszy mecz w 2019 roku. Podopieczni trenera Roberta Prygla zmierzyli się w Spale z reprezentacją Izraela, prowadzoną przez Grzegorza Rysia. Lepsi w tym starciu okazali się radomianie, którzy pokonali gości 3:1.

Zespół PlusLigi zagrał w niepełnym składzie. W meczowej kadrze zabrakło jednak tylko przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Szwajcarii Reto Gigera. Zastąpił go młody zawodnik Radomskiego Centrum Siatkarskiego i SMS PZPS Spała Bartosz Sławiński. Wrócili natomiast rozgrywający Dejan Vincić i atakujący Maksim Żygałow, którzy leczyli ostatnio kontuzje. W składzie znalazł się także środkowy Michał Ostrowski.Mecz miał typowo szkoleniowy charakter. W pierwszym secie lepiej spisywali się radomianie. Kapitalnie w polu serwisowym radził sobie rozgrywający Dejan Vincić. Swoją serię zaczął przy stanie 6:8, a skończył przy wyniku 15:8. Cerrad Czarni prezentowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, stąd ich bardzo wysoka przewaga (18:10). W drugiej odsłonie kadra Izraela zaprezentowała się dużo lepiej niż w poprzedniej. Podopieczni trenera Grzegorza Rysia z czasem przejęli inicjatywę. Od stanu 15:16 zdobyli parę oczek z rzędu i w końcówce utrzymali przewagę. Po punktowej zagrywce Viacheslava Batchkali doprowadzili do remisu w meczu.

Początek seta numer trzy to wyrównana walka z obu stron. Robert Prygiel w tej odsłonie wprowadził na plac gry Michała Filipa, Michała Ostrowskiego, Jakuba Rybickiego i Tomasza Fornala. Mimo wyraźnego prowadzenia w końcówce rywal postraszył radomian. Ostatecznie w ataku pomylił się Tamir Hershko. W czwartej odsłonie od początku na boisku pojawił się Bartosz Sławiński. Radomianie byli stroną przeważającą.  Przewagę znacznie powiększyli przy dobrej zagrywce Tomasza Fornala, ale w kolejnych minutach ponownie przytrafił im się przestój. Ostatecznie o losach meczu rozstrzygnął atak Michała Filipa.

Cerrad Czarni Radom – Izrael 3:1
(25:18, 19:25, 25:23, 25:23)

Czarni: Vincić, Żygałow, Żaliński, Kwasowski, Pajenk, Huber, Ruciak (libero) oraz Rybicki, Fornal, Filip, Wasilewski (libero), Ostrowski i Sławiński
Izrael: Milstein, Shafranovich, Batchkala, Hershko, Goldrin, Sokolov, Schwartz Shmoel (libero) oraz David, Sessler, Faiga i Saada

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved