Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wygrane “polskich” zespołów we włoskiej Serie A kobiet

Wygrane “polskich” zespołów we włoskiej Serie A kobiet

W sobotę zainaugurowała rozgrywki włoska Serie A kobiet, w której mamy trzy swoje przedstawicielki. Zespoły, w których występują Katarzyna Skorupa, Joanna Wołosz oraz Berenika Tomsia, wygrały swoje inauguracyjne spotkania.

Zacięte spotkanie na inaugurację sezonu stoczył zespół Igor Gorgonzola Novara z Katarzyną Skorupą w składzie z Busto Arsizio. Siatkarki z Novary po zaciętej walce wygrały pierwszego seta na przewagi 32:30, w drugim triumfowały 25:22, a główną rolę w zespole odgrywała Paola Egonu, która w całym spotkaniu zdobyła 30 punktów. W trzeciej partii do głosu doszły przyjezdne, które wygrywając dwa kolejne sety do 20 i 21, wyrównały stan spotkania. Świetnie w drużynie z Busto Arsizio spisywały się Michelle Bartsch (27 punktów) oraz Valentina Diouf (21 pkt.). Ostatecznie Novara wygrała w tie-breaku 15:12 i prowadzona przez Katarzynę Skorupę, która rozegrała całe spotkanie, zdobywając jeden punkt blokiem, zgarnęła dwa punkty.

Imoco Volley Conegliano, którego barwy od tego sezonu reprezentuje rozgrywająca Joanna Wołosz, odniósł pewne wyjazdowe zwycięstwo z Pomi Casalmaggiore. Imoco wygrało w trzech szybkich setach do 22, 20 i 18, a najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny (14) zdobyła Megan Easy. Polska rozgrywająca grała całe spotkanie i zebrała bardzo pozytywne noty za swój występ. Wołosz zdobyła trzy punkty w tym spotkaniu.

Doskonały mecz w barwach beniaminka włoskiej Serie A, Lardini Filottrano, rozegrała atakująca Berenika Tomsia. W wygranym 3:1 meczu z myCycero Volley Pesaro polska zawodniczka była najlepiej punktującą siatkarką swojego zespołu, zdobywając w tym meczu 23 punkty. Tomsia zanotowała 40-procentową skuteczność, pięć punktów zdobyła blokiem i jeden zagrywką. Po przegranym pierwszym secie do 20 Lardini w kolejnych dominowało już na boisku, wygrywając kolejno do 12, 19 i 18 i ostatecznie zgarniając pewne trzy punkty w pierwszej kolejce.

W pozostałych spotkaniach inauguracyjnej kolejki Liu Jo Normeccanica Modena przegrała na własnym parkiecie 0:3 z Savino Del Bene Scandicci. 18 punktów dla przyjezdnych zdobyła w tym meczu Isabelle Haak. Il Bisonte Firenze pokonało 3:1 Saguella Team Monza, a najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Indre Sorokaite (28 punktów). Sab Volley Legnano z kolei w trzech setach pokonał u siebie Foppapedretti Bergamo głównie dzięki dobrej grze Camilli Mingardi (19 punktów, 71 proc. skuteczności).