Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wygrana wrocławianek z Energą MKS Kalisz

Wygrana wrocławianek z Energą MKS Kalisz

fot. Tomasz Tadrała

Siatkarki Volley Wrocław pokonały Energę MKS Kalisz w sparingowym spotkaniu rozegranym w Arenie Kalisz. Trenerzy obu zespołów przed pojedynkiem umówili się na rozegranie czterech  setów. Ostatecznie wszystkie partie padły łupem przyjezdnych.

Czwartkowy sparing miał być podsumowaniem kolejnego etapu przygotowań obu zespołów do startu Ligi Siatkówki Kobiet. – Sparing w Kaliszu jest jednym z elementów przygotowań do sezonu 2018/2019. Na razie pracujemy na dużych obciążeniach – tak w siłowni, jak i w hali – a sparing pomoże zweryfikować postępy naszych siatkarek – tak przed meczem mówił trener wrocławianek Marek Solarewicz. W meczu w Kaliszu szkoleniowcy obu drużyn umówili się na rozegranie czterech setów. We wszystkich górą były siatkarki #VolleyWrocław, które wygrały do 23, 20 i dwukrotnie do 22.Selekcjonerzy drużyny z Dolnego Śląska ponownie rotowali składem, dzięki czemu na parkiecie pojawiły się wszystkie siatkarki. Najlepiej punktującą była kapitan wrocławianek – Roksana Wers. W bloku najczujniej spisała się Anna Łozowska, zdobywając tym elementem 3 punkty. Dobrą zmianę w ataku ponownie dała Klaudia Felak, która dorzuciła 13 oczek do dorobku całej drużyny.

W tym sparingu pokazałyśmy swoją siłę mentalną, w szczególności zachowaliśmy chłodną głowę w końcówkach setów. Dobrze zagraliśmy w systemie blok-obrona. Ten mecz pokazał też, że mamy jeszcze rezerwy w poszczególnych elementach gry. Wiemy, nad czym mamy pracować i optymistycznie patrzymy w przyszłość – powiedziała Klaudia Felak.

Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 0:4
(23:25, 20:25, 22:25, 22:25)

Składy zespołów:
Energa MKS Kalisz: Kucharska, Wańczyk (13), Janicka (11), Strózik (7), Cygan (1), Kecman (20), Kulig (libero) oraz Sobolewska (2), Wałek, Andrzejczak (2), Dybek (17), Głowiak (libero) i Nowak (libero)
#VolleyWrocław: Wers (17), Rasińska (8), Soter (7), Murek (12), Gajewska (3), Łozowska (8), Kuziak (libero) oraz Felak (13), Piśla (1), Gancarz (8), Wołodko (1) i Pancewicz (libero)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved