Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wygrana Slavii, porażki KDS Sport oraz Oktanu Keżmarok

Wygrana Slavii, porażki KDS Sport oraz Oktanu Keżmarok

fot. Slavia Svidnik

Ze zmiennym szczęściem grali Polacy w lidze słowackiej. Drużyna Slavii Svidnik wygrała 3:0 z COP Trencin i zajmuje drugie miejsce w tabeli. KDS Sport Kosice przegrał z VKP-SPU Nitra 2:3. 

W lidze słowackiej drużyna Slavii Svidnik pokonała COP Trencin 3:0. W Slavii zagrało dwóch Polaków. Łukasz Pietrzak zdobył osiem punktów, w tym cztery blokiem, miał 44-procentową skuteczność w ataku. Z kolei Łukasz Ciupa zapisał na swoje konto siedem punktów. Zanotował on 40-procentową skuteczność w przyjęciu oraz 36-procentową skuteczność w ataku. Mecz od samego początku toczył się pod wyraźne dyktando Slavii. Tylko w pierwszej partii drużyna z Trencina postawiła swoim rywalom większy opór, w pozostałych nie miała zbyt wiele do powiedzenia i zeszła z boiska pokonana.Zespół Slavii Svidnik traci do lidera z Prievidzy zaledwie jeden punkt. Zespół Marcina Krysia KDS Sport Kosice przegrał z VKP-SPU Nitra 2:3. Drużyna polskiego zawodnika prowadziła 2:1 w setach, ale nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść i zeszła z boiska pokonana. Pomimo przegranej KDS zajmuje piąte miejsce w tabeli i ma na swoim koncie siedem punktów.

W pozostałych spotkaniach czwartej serii gier Spartka Myjava przegrał z Miradem Presov 1:3 i ma sześć punktów na swoim koncie. Z kolei Mirad jest czwarty z ośmioma punktami. Lider tabeli VK Prievidza pokonał Spartak Komarno 3:1 i przewodzi ligowej tabeli. Ostatnia drużyna tabeli MVK Stara Lubovna przegrał z MVK Zvolen 1:3 i nadal nie ma na swoim koncie żadnego zwycięstwa. Dla MVK było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Zobacz również:
Wyniki i tabela słowackiej ekstraklasy mężczyzn

Zespół Michaliny Jagodzińskiej Oktan Keżmarok przegrał z VTC Pezinok Bilikova 0:3. Była to druga przegrana Oktana w tych rozgrywkach. Michalina Jagodzińska rozegrała cały mecz, zanotowała 65% przyjęcia pozytywnego i 40% perfekcyjnego. Ekipa z Keżmaroka zajmuje piątą pozycję w tabeli i ma na swoim koncie trzy punkty. Liderem tabeli z kompletem punktów jest Slavia Bratysława, która pokonała drużynę z VK Nove Mesto nad Vahom.

W innych spotkaniach trzeciej kolejki: UKF Nitra pokonał Hit UCM Trnava 3:0. Inna ekipa z Bratysławy FTVC UK pokonała VK Presov 3:0. Wiceliderem został Pezinok Bilikova, który traci punkt do Slavii. Tabelę zamyka z zerowym dorobkiem punktowym Hit UCM Trnava, drużyna ta nie wygrała żadnego meczu.

Zobacz również:
Wyniki i tabela słowackiej ekstraklasy kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved