Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wygrana ONICO Warszawa i AZS-u Olsztyn na początek Memoriału Ambroziaka

Wygrana ONICO Warszawa i AZS-u Olsztyn na początek Memoriału Ambroziaka

XII edycja Memoriału Zdzisława Ambroziaka rozpoczęła się od dwóch pojedynków, rozgrywanych równocześnie. W Arenie Ursynów zmierzyły się zespoły: ONICO Warszawa oraz Łuczniczka Bydgoszcz, natomiast w Piasecznie mecz rozegrały Indykpol AZS Olsztyn i GKS Katowice. W pierwszym spotkaniu wygrana przypadła podopiecznym Stephane’a Antigi 3:0, natomiast w drugim triumfowali siatkarze z Olsztyna, którzy pokonali GKS Katowice 3:1.

Spotkanie w Arenie Ursynów rozpoczęło się od bardzo wyrównanego seta. Przez długi czas zarówno jeden, jak i drugi zespół miał problemy z wypracowaniem przewagi. Dobre zagrania Bartosza Kwolka i Nikoli Giorgiewa przeplatały się z efektywnymi akcjami po stronie podopiecznych Jakuba Bednaruka. Po obu stronach siatki nie zabrakło jednak błędów w zagrywce. Końcówka, podobnie jak cała partia, była bardzo wyrównana. Ostatecznie set zakończył się wygraną gospodarzy 35:33. – W końcówce pierwszego seta popełniliśmy wiele błędów własnych. Drużyna z Bydgoszczy wysoko postawiła poprzeczkę. W tej partii grali lepiej niż w kolejnych – stwierdził po meczu Jan Firlej, rozgrywający ONICO Warszawa. – Przez całe spotkanie staraliśmy się utrzymać równy poziom. To przeciwnicy radzili sobie nieco gorzej w dalszej części spotkania. My graliśmy tak samo – dodał zawodnik.

Kolejna partia ułożyła się po myśli gospodarzy. Warszawianie od początku wypracowali dużą przewagę. Dobra postawa Kwolka sprawiła, że miejscowi mogli pochwalić się czteropunktowym prowadzeniem już na początku seta (7:3). Dzięki staraniom Mateusza Sacharewicza bydgoszczanie zbliżyli się nieco do rywali, jednak do końca nie zdołali wyrównać wyniku. Warszawianie pewnie parli do przodu. Swoje trzy grosze do wygranej ONICO dołożył też Jan Nowakowski, nowy środkowy warszawskiej drużyny. Set zakończył się wynikiem 25:16.

Trzecią partię warszawianie rozpoczęli z wysokiego C. Choć bydgoszczanie starali się wyrównać wynik, postawa warszawskich siatkarzy nie pozostawiała złudzeń. Na boisku wciąż dobrze radzili sobie Kwolek i Giorgiew. Piłka meczowa pojawiła się przy wyniku 24:13. Ostatnią piłkę zagrywał Kwolek. Pierwotnie sędziowie uznali, że piłka poleciała w aut, jednak po wideoweryfikacji zmieniono decyzję. Partia zakończyła się wynikiem 25:13. MVP spotkania został Guillaume Samica.

ONICO Warszawa – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0
(35:33, 25:16, 25:13)

ONICO: Firlej, Wrona, Samica, Kwolek, Giorgiew, Nowakowski, Wojtaszek (libero) oraz Warda, Kowalczyk i Gruszczyński (libero)
Łuczniczka: Goas, Nananiew, Jurkiewicz, Filipiak, Sacharewicz, Batagim, Kowalski (libero) oraz Gryc, Bobrowski, Rohnka, Sieńko i Szalacha

Tymczasem w Piasecznie również nie obyło się bez siatkarskich emocji. Starcie olsztyńskiej drużyny z GKS-em Katowice rozpoczęło się od wyrównanej gry. Szybko jednak podopieczni Piotra Gruszki objęli prowadzenie. Dzięki dobrej postawie Pawła Pietraszki drużyna z Katowic coraz bardziej zbliżała się do zwycięstwa. Ostatecznie katowiczanie zakończyli partię wynikiem 25:21.

Kolejny set dodał skrzydeł olsztynianom. Tym razem dobrze spisywał się Jan Hadrava, atakując rywali dobrą zagrywką. Skutecznością wyróżniał się także Jakub Kochanowski. Trzypunktowa przewaga siatkarzy AZS-u pozwalała im myśleć o zwycięstwie, jednak kibice ponownie przekonali się, że w sporcie nic nie jest pewne. Katowiczanie bowiem szybko odrobili straty i objęli prowadzenie 19:18. Dopiero w końcówce partii olsztynianie postawili kropkę nad i, wygrywając 25:23. Trzeci set to już wyraźna przewaga podopiecznych trenera Roberta Santillego. Tym razem olsztynianie błyskawicznie wypracowali czteropunktową przewagę. Na boisku prym wiedli Jan Hadrava i Adrian Buchowski. Partia zakończyła się wynikiem 25:16 na rzecz olsztyńskiego zespołu. Czwarta partia rozpoczęła się od dość wyrównanego, zaciętego pojedynku. Szybko jednak olsztynianie wysunęli się na prowadzenie, popisując się świetną zagrywką i skutecznym atakiem. Podopieczni trenera Santillego ostatecznie wygrali partię 25:17 i cały mecz 3:1.

Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice 3:1
(21:25, 25:23, 25:17, 25:17)

AZS: Zniszczoł, Kochanowski, Woicki, Adringa, Rousseaux, Hadrava, Żurek (libero) oraz Buchowski, Kańczok i Makowski
GKS: Kapelus, Pietraszko, Komenda, Butryn, Kohut, Sobański, Mirański (libero) oraz Kurlicki, Witczak, Fijałek, Quiroga i Stańczak (libero)