Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wygrana Developresu w drugim sparingu w Czechach

Wygrana Developresu w drugim sparingu w Czechach

W drugim sparingu w czeskim Prostejovie siatkarki Developresu zrewanżowały się mistrzyniom Czech za piątkową porażkę. Podopieczne trenera Lorenzo Micellego pokonały rywala na jego terenie w tie-breaku. Przed rzeszowiankami teraz dwumecz z ŁKS-em Commercecon we własnej hali.

W pierwszym secie zespół Developresu mimo nie najlepszego początku szybko przejął inicjatywę i przez sporą część partii prowadził. Przy stanie 19:15 dla rzeszowianek gospodynie zdobyły kilka punktów z rzędu i doprowadziły do wyrównania. W końcówce seta lepszy minimalnie okazał się czeski zespół i Agel objął prowadzenie w tym meczu. Początek drugiej partii był w wykonaniu rzeszowianek zabójczy (11:4). Również tym razem siatkarki z Prostejova rzuciły się do odrabiania strat i prawie im się to udało (18:19). W końcówce jednak Developres nie dał już sobie wydrzeć zwycięstw i po wygranej 25:20 wyrównał stan spotkania.

W trzecim secie Developres kilkukrotnie odskakiwał od rywalek na dwa, trzy punkty, ale za każdym razem Agel odrabiał straty. W końcówce gospodynie wyszły nawet na prowadzenie 23:21, ale zespół prowadzony przez Lorenzo Micellego nie poddał się. Obronił dwie piłki setowe i od stanu 22:24 wygrał cztery kolejne wymiany, triumfując w tym secie. Czwarty set był wyrównany tylko na początku. Potem czeski zespół wypracował sobie sporą przewagę, prowadząc w pewnym momencie już 19:13. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, Agel wygrał do 17, doprowadzając do tie-breaka.

W decydującej partii rzeszowianki szybko przejęły inicjatywę i wyszły na prowadzenie (6:3). Gdy prowadziły już 11:4, wydawało się, że zespół gospodyń zostanie rozbity. Agel wygrał jednak trzy kolejne wymiany i… nagle stanął. Developres to wykorzystał i wygrał 15:8, a całe spotkanie 3:2.

VK Agel Prostejov – KS Developres Rzeszów 2:3
(26:24, 20:25, 24:26, 25:17, 8:15)

Agel: Emonts, Trnková, Horká, Nová, Herelová, Weiss, Kovářová (libero) oraz Slavíková, Zatloukalová i Cruz
Developres: Rousseaux, Hawryła, Helić, Kaczmar, Kaczorowska, Ptak, Borek (libero) oraz Andruszko, Żabińska, Gajewska, Żak i Sawicka (libero)

źródło: inf. własna, vkprostejov.cz