Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Wybrano gospodarza finału Ligi Narodów

Wybrano gospodarza finału Ligi Narodów

fot. FIVB

Stade Pierre Mauroy został wybrany areną pierwszego w historii finału Ligi Narodów. Przepiękny ultranowoczesny stadion na co dzień jest „domem” piłkarskiej drużyny grającej w Ligue 1, OSC Lille.

Przypomnijmy, że siatkarska Liga Narodów to nowe rozgrywki, które zastąpią męską Ligę Światową oraz kobiece Grand Prix. Rozgrywki fazy zasadniczej rozegrane zostaną w maju i czerwcu, zaś finał zaplanowano na 4-8 lipca. Areną zmagań siatkarzy będzie stadion drużyny piłkarskiej OSC Lille. Obiekt został oddany do użytku w 2012 i jest on wielofunkcyjny, gdyż mogą toczyć się na nim spotkania piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej czy tenisa. Teraz zadebiutuje na nim również siatkówka.– Stadion Stade Pierre Mauroy doskonale odzwierciedla naszą wizję Ligi Narodów. To ultranowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, który zapewni kibicom niespotykanych wrażeń, niezależnie od tego, czy będą oglądać zmagania na żywo, czy przed telewizorem w domu. FIVB chce być w czołówce, jeśli chodzi o rozrywkę i czerpanie przyjemności ze sportu, dlatego jesteśmy przekonani, że stadion w Lille jest idealnym miejscem do osiągnięcia tego celu – powiedział Ary Graca, prezydent FIVB.

– Czekam z niecierpliwością na finały – skomentował Laurent Tillie, selekcjoner reprezentacji Francji. – Wybór Francji na gospodarza tej imprezy to uznanie pracy wykonanej przez zawodników i trenerów i gwarancja, że będziemy grać przed własnymi kibicami, po raz pierwszy w tego rodzaju turnieju. W zeszłym roku po raz pierwszy mieliśmy okazję sprawdzić, jak to jest grać na stadionie piłkarskim w siatkówkę, podczas finałów Ligi Światowej w Brazylii. Teraz będziemy mieli tę okazję zagrać na własnym stadionie, pełnym naszych fanów. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić kibicom jak najlepsze wrażenia i sportowo osiągnąć jak najlepsze wyniki – zakończył trener „Les Bleus”.

W Lidze Narodów wystąpi 16 zespołów – 12 stałych i 4 pretendujące. Mecze będą rozgrywane w formacie każdy z każdym. W sumie rozegranych zostanie 130 spotkań.

W historycznej edycji Ligi Narodów w rozgrywkach mężczyzn oprócz biało-czerwonych zagrają: Brazylia, Włochy, USA, Chiny, Serbia, Francja, Argentyna, Iran, Niemcy, Japonia oraz Rosja. Te zespoły mogą być spokojne o udział w rozgrywkach, zaś Korea Południowa, Bułgaria, Kanada i Australia będą pretendowały do gry.

W rozgrywkach kobiet zagrają: Brazylia, Włochy, Stany Zjednoczone, Chiny, Serbia, Holandia, Tajlandia, Turcja, Korea Południowa, Niemcy, Japonia i Rosja jako reprezentacje stałe, a drużyny: Argentyny, Dominikany, Polski i Belgii jako zespoły pretendujące.

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved