Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > WTS Włocławek zagra w I lidze kobiet

WTS Włocławek zagra w I lidze kobiet

Jak dowiedział się serwis Strefa Siatkówki, zespół WTS-u Włocławek uzupełni stawkę drużyn pierwszoligowych. Zespół z woj. kujawsko-pomorskiego zastąpi w pierwszoligowych rozgrywkach MKS Kalisz, który z kolei zagra w ekstraklasie. Pierwszy mecz włocławianki powinny rozegrać już za półtora tygodnia we własnej hali z Szóstką Mielec.

Od momentu, gdy MKS Kalisz został oficjalnie zaproszony do udziału w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet w miejsce wycofanej drużyny z Krakowa, wielu kibiców zastanawiało się, kto zastąpi zespół z Kalisza w I lidze. PZPS dość długo czekał na oficjalną rezygnację MKS-u z udziału w tej klasie rozgrywkowej. W końcu pismo nadeszło w piątek i Wydział Rozgrywek mógł podjąć działania.Zaproszenia do I ligi kobiet otrzymały drużyny, które zajęły trzecie i czwarte miejsce w turnieju finałowym II ligi, czyli Polonia Świdnica i WTS Włocławek. Chęć gry na zapleczu ekstraklasy wyrażał również zespół SAN-Pajdy Jarosław, ten jednak miałby na to szansę, gdyby pierwsze dwa zrezygnowały z tej okazji.

Jak dowiedział się serwis Strefa Siatkówki, z możliwości gry w sezonie 2018/2019 zrezygnowała Polonia Świdnica. Taką chęć wyraził jednak zespół z Włocławka i to on zostanie czternastą drużyną I ligi kobiet. Przed działaczami i trenerem Markiem Zacharkiem niewiele czasu teraz, by dopełnić wszelkich formalności. Rozgrywki startują już 29 września, a w pierwszej kolejce WTS podejmować będzie we własnej hali Szóstkę Mielec.

Taka decyzja oznacza, że w grupie 1 II ligi kobiet, w której miał grać zespół z Włocławka zamiast 12 wystartuje w tym sezonie 11 drużyn.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved