Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Zhongwei: Wygrana Polek w pierwszym meczu grupowym

WT Zhongwei: Wygrana Polek w pierwszym meczu grupowym

W chińskim Zhongwei rozpoczął się dwugwiazdkowy turniej World Tour siatkarek plażowych. Polskę reprezentują w niem Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, które w pierwszym swoim meczu grupowym pokonały w dwóch setach rywalki z Cypru. Jeszcze w piątek biało-czerwone zagrają o pierwsze miejsce w grupie z Japonkami.

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz bez konieczności udziału w kwalifikacjach znalazły się w turnieju głównym dwugwiazdkowego World Tour w chińskim Zhongwei. Polki trafiły do grupy E, a ich pierwszymi rywalkami były Erika Zempyla i Daria Gusarova z Cypru.

Już początek spotkania pokazał, że nie będzie to łatwa przeprawa dla biało-czerwonych. Zempyla i Gusarova grały bardzo ambitnie i Polki musiały się sporo napracować, by nie pozwolić przeciwniczkom odskoczyć na kilka punktów. O wygranej decydowała zacięta walka na przewagi. W niej więcej sił i zimnej krwi zachowały Gruszczyńska i Wachowicz. Nasze reprezentantki wygrały 25:23 i objęły prowadzenie w meczu.

W drugim secie opór siatkarek z Cypru w końcu pękł. Polki zdobywały punkty seriami, szybko zbudowały sobie bezpieczną przewagę i mogły dyktować warunki gry. W pełni kontrolując wynik nasze siatkarki nie dały szans rywalkom, wygrywając wysoko 21:13 i całe spotkanie 2:0. Taki wynik oznacza, że biało-czerwone zapewniły sobie już awans do fazy pucharowej. Jeszcze w piątek Gruszczyńska i Wachowicz zagrają o pierwsze miejsce w grupie E i bezpośredni awans do ćwierćfinału, a ich przeciwniczkami będą siatkarki z Japonii.